У цей день ми вшановуємо пам’ять святого Пафнутія Єгиптянина та його 546 супутників, які стали мучениками в часи гоніння на християн. Святий Пафнутій був готовий віддати своє життя за віру, і його віра та мужність служили прикладом для багатьох інших.

Життя та Свідоцтво Святого Пафнутія Єгиптянина та доля Його Братів та Сестер в Ім’я Віри

25 вересня – день святого Пафнутія Єгиптянина і з ним 546 мучеників.

Святий мученик Пафнутій походив з Єгипту і трудився в пустелі. Під час гоніння на християн за Діоклітіана (284–305) правитель наказав привести до нього святого Пафнутія, але подвижник, не чекаючи посланих за ним, сам явився до правителя, сповідав перед ним віру в Христа і був відданий на муки.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Два воїни, що катували його, Діонісій і Каллімах, бачачи, як сила Божа зберігає мученика, увірували в Христа Спасителя, за що були обезголовлені. Кинутий після мук у в’язницю, святий Пафнутій навернув до віри 40 ув’язнених. Усі вони були спалені. Через деякий час святого Пафнутія було звільнено, і його привітно прийняв християнин Несторій. Він і все його сімейство після духовних настанов ще більше зміцнилися у вірі, за яку прийняли мученицьку кончину. Багато інших християн святий мученик утвердив у сповіданні віри в Господа нашого Ісуса Христа, і всі вони прийняли мученицьку кончину: одні були порубані мечами, інші – спалені; всього 546 осіб.

Найсвятішого Пафнутія мучителі кинули в річку з каменем на шиї, але він приплив з каменем до берега. Нарешті святого мученика відправили до самого імператора Діоклітіана, і той наказав розіп’яти його на фініковому дереві.

Молитва до Святого Пафнутія Єгиптянина і з ним 546 мучеників:

Святий Пафнутію Єгиптянине та всі мученики, які віддали своє життя за віру в Христа, ми звертаємося до вас у молитві. Ви були прикладом відваги та вірності, ви встояли перед спокусами і муками, віддаючи перевагу своїй вірі над всім іншим.

Ми благаємо вас, святі мученики, моліться за нас перед Престолом Божим. Просіть Господа, щоб він надав нам силу і відвагу вірити, навіть у найважчі моменти життя. Допоможіть нам зберігати віру в наших серцях і бути світлом для інших у цьому світі темряви.

Святий Пафнутію та всі мученики, моліть Бога за нас, щоб ми завжди залишалися вірними нашій вірі, як ви це зробили. Нехай Господь оберігає нас від спокус і надає нам благодать для подолання всіх перешкод на нашому духовному шляху. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія