НАШ ТЕЛЕГРАМ

Соц.медіа
СПОГАДИ ПРО БЛАЖЕННОСПОЧИЛОГО МИТРОПОЛИТА МЕФОДІЯ

“…Блаженніший мав якийсь особливий, дуже пронизливий погляд. Він був дуже різнобічною та освіченою людиною. Він цінував українську культуру, багато читав, працював і вимагав від оточення відданої праці. Природжений адміністратор, дипломат, вчитель і приклад для наслідування, непохитний авторитет. Він був дійсно щирою людиною, здатним до беззавітного служіння, виключно відданий правді. Непередбачуваний, владика умів любити безкорисливо свою Україну і свій рідний народ…”.

ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

Від серця до серця

Боже, дай мені розум і душевний спокій
прийняти те, що я не в силах змінити,
мужність змінити те, що можу,
і мудрість відрізнити одне від іншого.

«Від серця до серця» – це проект, що має на меті допомогти залежним людям у визволенні від наркоманії та алкоголізму.
На сьогодні існує розмаїття видів та форм патологічних залежностей, але їх причини і механізми виникнення майже ідентичні. Це тяжка хвороба, яка має на меті постійно прогресувати. Залежність, яка б то не була, знищує всі сфери життя людини: духовну, соціальну, особисту, призводить до деградації особистості, вольовому і інтелектуальному зубожінню і дуже часто до швидкої фізичної загибелі. Залежна людина не здатна контролювати що відбувається, здійснювати вибір, а часто, навіть усвідомлювати свою хворобу і тяжкість її наслідків.

Проект «Від серця до серця», що працює за програмою «12 Кроків» доступний для кожної людини з алкогольною чи наркотичною залежністю.

Сам процес лікування та реабілітації розуміється не тільки як утримання від вживання, покращення здоров’я як фізичного, так і духовного, а разом з тим особове зростання. Одужання має на увазі спосіб мислення, сприйняття себе і інших, а також здатність зріло і «незалежно» жити і реалізовуватися.

Програма є організованим психотерапевтичним процесом, в якому залежній людині надається допомога і підтримка з боку терапевтів, психологів, консультантів і інших пацієнтів, що проходять лікування і реабілітацію за системою «12 Кроків». Суть програми полягає у визнанні простого факту, необхідного для початку справжнього одужання: одна людина безсила впоратися з проблемою залежності, і тому їй потрібна допомога. Допомога потрібна для того, щоб видужувати, а це означає кардинально змінити своє життя на краще.

Кожна залежна людина проходить 12 кроків, які позбавляють її від проблеми залежності:

1. «Ми визнали своє безсилля перед своєю залежністю, визнали, що наше життя стало некерованим».

2. «Ми прийшли до переконання, що тільки Сила, могутніша, ніж наша власна, може повернути нам розсудливість».

3. «Ми прийняли рішення доручити нашу волю і наше життя Богу, як ми Його розуміємо».

4. «Ми глибоко і безстрашно досліджували себе з моральної точки зору”.

5. «Ми визнали перед Богом, собою і будь-якою іншою людиною істинну природу наших помилок».

6. «Ми повністю підготувалися до того, щоб Бог позбавив нас від усіх цих дефектів характеру».

7. «Ми покірливо просили Його позбавити нас від наших недоліків».

8. «Ми склали список усіх тих людей, яким ми заподіяли зло, і сповнилися бажанням відшкодувати їм усім збиток».

9. «Ми безпосередньо відшкодували збиток тим людям, кому це було можливо, за винятком тих випадків, коли це могло зашкодити їм або іншим людям».

10. «Ми продовжували самоаналіз і коли допускали помилки, відразу визнавали це».

11. «Шляхом молитов і роздумів ми прагнули поліпшити свій усвідомлений контакт з Богом, як ми Його розуміли, молючись лише про знання Його Волі, яку нам належить виконати, і дарування сили для цього».

12. «Досягнувши духовного пробудження в результаті виконання цих кроків, ми прагнули нести звістку про це іншим залежним і застосовувати ці принципи в усіх наших справах».

Тривалість процесу лікування та реабілітації

Процес одужання досить трудомісткий і вимагає значних зусиль, дисципліни, змін в усіх сферах життя. Саме тому, використання програми як концептуальної основи дозволяє легко її поєднувати з іншими методами психокорекції, що значно підвищує ефективність дії. При цьому програма добре враховує психологічні особливості людей із залежностями, вона дозволяє людині сформувати нову, адекватну концепцію свого захворювання. Також, програма активізує процес духовного одужання.

Курс лікування триває близько 6 місяців, під наглядом лікарів, психолога, а також інших співробітників. Курс ресоціалізації, відновлення людини в суспільстві триває близько 3 місяців.

Команда проекту «Від серця до серця» складається з працівників та волонтерів. Є люди, що в минулому були залежні і знають, що таке наркоманія не з чуток а з власного досвіду, а тому можуть допомогти вам.

Батькам та родичам!

В лікуванні наркоманії та алкоголізму дуже важлива підтримка батьків та родичів. Найчастіше близькі залежного не розуміють наскільки важлива їх допомога та підтримка.

Будьте здорові! Будьте щасливі! Бог у поміч!

Translate