3 січня відзначається пам’ять мученика Гордія, який, народившись у III столітті в Кесарії Каппадокійській, віддав своє життя на захист християнських цінностей. Після високого вислуження у війську, він вибрав самоізоляцію в пустелі та виступив перед префектом міста на захисті віри. Його стійкість і героїчний кінець стали прикладом відданості і жертовності перед великим викликом віри.

Велика Сила Віри та Відданість у Житті Святого Гордія/Молитва

Мученик Гордій: Життя і Героїзм у Історії Православ’я

3 січня, за новоюліанським календарем, Православна Церква вшановує пам’ять мученика Гордія та Пророка Малахії. Серед великої галереї святих, імена яких прикрашають християнську історію, Гордій виступає як символ віри та відданості.

Народжений наприкінці III століття в Кесарії Каппадокійській, Гордій виріс у сім’ї, де християнські цінності були коренем його життя. По досягненню зрілого віку він вступив на військову службу та високо піднявся, отримавши посаду сотника.

Однак в житті Гордія настала хвиля гонінь на християн, що охопила початок IV століття. Відчуваючи внутрішнє покликання, він вирішив залишити світ і віддатися усамітненю в пустелі, де готував себе до великого випробування заради Христа Спасителя.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Рік 320 став вирішальним для Гордія, коли він відкрито виступив перед префектом міста, стоячи на захисті християнської віри. Після страшних катувань та нескінченного мужності, Гордія схопили, а його життя було обірвано.

Мученик Гордій залишив нам приклад великої сили віри та відданості принципам християнства. Його життя стало символом жертовності та відваги перед великим викликом віри. У вшануванні його пам’яті ми згадуємо героїзм та стійкість, які визначають наше розуміння ідеалів віри і невідступності від неї.

«Господь мені помічник, і не убоюся я нічого, що заподіє мені людина!»
говорив святий мученик Гордій під час страждань.

Молитва до Святого мученика Гордія:

Мучениче Гордію, благословенний світе невмирущий,
У час війни до тебе линемо молитвою.
Захисти наш народ від страждань і лих,
Наділи його силою та вірою у Божу справедливість.

Твої молитви нехай пролиються, як благодатний дощ,
На землю нашу, щоб оживилась вона – надією, вірою та любов’ю.
Нехай твій дух мужності наповнює серця наших військовослужбовців- братів і сестер,
Щоб вони подолали труднощі і зберегли віру в своїх серцях і залишались непохитними у боротьбі за Україну.

Мучениче Гордію, щедро прийми наші молитви,
І мов запалені свічки в ці темні дні впроваджуй надію в кожного.
Нехай твоя сила та відданість служать нам прикладом,
Відбудовуючи Україну на твердій основі любові і миру. І не побоїмось і ми покласти життя своє на вівтар Батьківщини, як ти колись безстрашно поклав голову під меч ворожий! Святий мучениче Гордіє, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита