Автокефальна Українська Православна Церква відзначає 2 січня Передсвято Богоявлення, вшановуючи святого Сильвестра. Молитва до преподобного Сильвестра стає виявом віри та спогадом про його благочестиве життя та творчість.

Духовна спадщина і благословення: життя та творчість преподобного Сильвестра

2 січня за новоюліанським календарем Православна Церква вшановує Передсвято Богоявлення, спільно згадуючи святого Сильвестра, папу Римського (335 рік). Також цього дня припадає пам’ять преподобного Серафима Саровського, чудотворця (1833 рік), та преподобного Сильвестра Києво-Печерського, засновника Ближніх печер у XII столітті.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Сильвестр Печерський, ігумен Михайлівського Видубицького монастиря, народився у XII столітті і продовжив літописну працю преподобного Нестора, значно переробивши “Повість минулих літ”. Крім того, він написав життєписи дев’яти святих Печерських угодників. У каноні Печерського монастиря преподобного Сильвестра, який спочиває у Ближніх печерах, визнається блаженним і обдарованим “даром виганять бісів”.

Молитва до Преподобного Сильвестра:

Преподобний отче Сильвестре,
Ти, що з юнацтва полюбив Христа, наблизився до Нього вірою, і в печерах Київських славно встояв на шляху посту та молитви. Призначений ігуменом, ти ревно ніс свій послух, ставши прикладом для братів. Тобі, преподобний отче наш Сильвестре, був дарований чудотворчий дар, і тепер ти радієш з Ангелами.

Молимо Христа Бога, щоб Той дарував мир Україні та був помічником для всіх, хто з вірою закликає тебе на допомогу, святкуючи твою святу пам’ять.

Як добрий спадкоємець справ преподобного Нестора в писанні та наслідувач блаженних ігуменів Київських, ти, преподобний Сильвестре, отримав скарби дарунків Духа Святого. Ти віддав свою багатогранну працю для Господа, служачи спасінню та розраді братів і вірних.

Не покидай нас, тих, хто з вірою звертається до тебе, преподобний отче Сильвестре, ченців Київських прикрасо. Aмінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія