Відзначаючи 18 листопада, Православна Церква вшановує пам’ять мучеників Романа та Варула. Святий Роман, диякон храму Кесарії Палестинської, став прикладом сміливості у вірі та відстоювання святині під час гонінь. Його мучеництво, спільно з вірою юного Варула, свідчить про силу віри та готовність приймати мученицьку смерть за Христа.

Вітання Духівнику ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” та настоятелю ставропігійної громади Св. Жон-Мироносиць протоієрею Роману Будзинському сьогодні в день його тезоімеництва мооитовно надсилають парафіяни, діточки недільної школи, колектив, рідні та близькі. Молитовно бажаємо, щоб приклад святого мученика Романа був невичерпним джерелом натхнення та сили у вашій службі

18 листопада Православна Церква святкує день пам’яті мучеників Романа та Варула.

Святий мученик Роман був дияконом храму Кесарії Палестинської. Під час одного з гонінь на християн він переселився до Антіохії, де зміцнював християн у вірі своїм прикладом та гарячою проповіддю.

Коли правитель Антіохії Аскліпіад задумав зруйнувати християнський храм, святий Роман закликав віруючих відстояти свою святиню. Він переконав їх у тому, що якщо вони збережуть храм, то радітимуть тут, на землі, в Церкві войовничій, а якщо загинуть під час захисту храму, то радітимуть у тріумфальній Церкві Небесній. Бачачи таку рішучість народу, правитель не наважився виконати свого наміру. Через деякий час, коли в місті почалося язичницьке свято і безліч людей з усієї округи прийшло в Антіохію, святий Роман почав викривати ідолопоклонство і закликав усіх слідувати за Христом. Його схопили і піддали жорстоким мукам.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час тортур мученик побачив у натовпі святого отрока-християнина Варула і, вказуючи правителю на нього, сказав: “Юний отрок розумніший за тебе, тому що він знає Істинного Бога. Ти ж поклоняєшся ідолам”. Імператор Аскліпіад наказав привести хлопчика до себе. На всі питання правителя Варул твердо і без страху сповідав віру в Христа, Єдиного Бога. Розгніваний Аскліпіад наказав жорстоко бити мученика Варула, а потім обезголовити його. Перед смертю святий юнак попросив свою матір, яка була при страті, дати йому пити, але мати благала його зазнати всіх мук за Господа Ісуса Христа.

Мученика Романа було засуджено до спалення, але раптова злива погасила вогонь. Святий став прославляти Христа та хулити язичницьких богів. Імператор наказав відрізати йому язика, але, і без нього, святий Роман продовжував голосно славити Господа. Тоді мучителі засудили його до повішення († 303).

Молитва до святого Романа

Преславного піснеспівця, преподобного Романа, у молитвах оспівуємо. А ти, святий, не відкинь молитов наших, а прийми їх з любов’ю серця свого і вимоли нам ласки у Бога, щоб були кріпкі у спокусах, сильні у терпінні і милі Господу навіки, щоб ми з вдячністю славили тебе піснею:


Радуйся, святий Романе, солодкоспівцю Божої величі й любові.
О, святий Романе, молимось до тебе, благаючи, вимоли у Христа Господа прощення наших провин, бо їх, як зернин піску. Вони тяжіють на душі та не дають запанувати Божій Любові у серці.

Тому прийми від нас ці щирі молитви, щоб вони були Господеві на славу, а нам на спасіння, бо кличемо до Нього.
Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія