У цей день відзначається пам’ять преподобного Луки, який служив у якості економа Печерського монастиря. Дізнайтеся більше про його життя та важливу роль економів у монастирському спільноті.

Свято вшанованого чернечого економа та його роль у монастирському житті

06 листопада – день пам’яті преподобного Луки, економа Печерського.

Преподобний Лука, економ Печерський, жив у XIII ст. Свої чернечі подвиги звершував суворим виконанням Євангельських заповідей. Святі мощі спочивають у Ближніх печерах. Інших відомостей про нього не збереглося.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Економами називаються ченці, які доглядають за усім господарством та побутовими приладдями монастиря. Також вони слідкують за станом монастирських корпусів, приміщень, тощо. Це один із найважчих послухів, адже він потребує постійного контролю за усім майном обителі, за належним зовнішнім видом, фасадом храмів монастиря, справністю необхідних господарських приладів, та належне виконання послуху ченцями та тружениками.

Молитва до преподобного Луки, економа Києво-Печерського:

Метушню світу відкинув ти, преподобний отче Лука, бо, по слову Христовому, хрест взяв і в печери пішов, правило чернече і послух економа виконував славно, прикладом для братів був повсякчас. Тому тепер радіє з Ангелами дух твій, преподобний отче наш Лука, окраса лаври Києво-Печерської і всього чернецтва нашого.
Чистотою душею з Божою допомогою озброївшись, в печери Київські пішов, преподобний отче Лука, і, постійними молитвами та послухом чернечим, переміг ти військо бісівське. Тепер, перед Господом стоячи, молися невпинно за всіх нас. Амінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія