Свято Боянської ікони Пресвятої Богородиці, яке припадає на 25 вересня, відзначається в Україні та за її межами великим шануванням. Ця ікона стала символом духовної сили та благодаті, особливо в часи війни. Її чудотворність та історія, пов’язана з чудесами та зціленнями, додає віри та надії важким часам.

Чудесна ікона в епоху війни: Духовний заряд у важкі часи

25 вересня – особливий день в православному календарі, коли вшановується чудотворна ікона Пресвятої Богородиці “Боянська”. Цей святковий день відзначається великою шаною та поклонінням вірян перед образом, який став символом духовної сили та благодаті.

Історія Боянської ікони почалася у 1991 році, коли вона була написана для іконостасу церкви Різдва Богородиці у селі Бояни, Чернівецької області. Протягом небагатьох років ця ікона стала свідком низки чудес, які вражали серця віруючих.

Перше чудо сталося 18 грудня 1993 року, коли на іконі з’явилися слізи після закінчення богослужіння. Ця подія вразила всю громаду і відкрила двері до інших дивовижних явищ. Багато чоловік зізналися у зціленнях та допомозі у важких життєвих ситуаціях завдяки молитвам перед цією іконою.

4 жовтня 1994 року Боянська ікона була офіційно визнана чудотворною на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви. Вона отримала свою назву від села Бояни, де сталася ця дивина. Це було визнання Божої благодаті та величі.

28 грудня 1999 року був заснований жіночий монастир Боянської ікони Божої Матері біля церкви, що стало духовним центром для паломників та віруючих.

Щорічно 24 вересня, переддень свята, віряни влаштовують хресний хід до іконостасу, відзначаючи свято Боянської ікони великою вірою та поклонінням.

Ця ікона стала свідком найвищих духовних цінностей та Божої благодаті. Її чудотворність нагадує нам про велич і силу віри. Як у притчі про таланти, ми всі отримали дари від Господа, і цей святий образ надихає нас розвивати їх та ділитися ними з іншими.

Свято Боянської ікони Пресвятої Богородиці вкотре нагадує нам, що віра, благодать і молитва можуть принести чудотворення у нашому житті. Нехай це свято наповнить наші серця вірою та надією на майбутнє, а молитви перед цією іконою будуть вислухані.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Отче наш, що є на небесах, нехай Твоє святе ім’я живе в серцях наших, і нехай Твоя благодать освітлює наші душі, коли ми стоїмо перед образом Боянської Божої Матері в часи війни та небезпеки.

Матінко найсвятіша, ми звертаємось до Тебе в скрутний час, коли ми відчуваємо небезпеку та страх. Ти, яка є нашою заступницею перед Господом, прийми молитви та прохання за справедливий мир.

Мати всіх нас, розкрий свої милосердні обійми над нами і покрий своєю ласкою наших рідних. Огорни нас своїм покровом і оберігай від усякої небезпеки. Допоможи нам знайти силу та віру в ці непевні і страшні часи.

Матінко Божа, молимо Тебе, зверни Свій погляд на нашу країну, яка переживає випробування війни. Подаруй мудрість та розум нашим лідерам, щоб вони вибирали шляхи збереження життів, досягнення миру та відновлення держави.

Ми просимо Тебе, Богородице, заступництва перед Твоїм Сином, щоб Він вислухав наші молитви і зниспослав нам мир та безпеку. Нехай Твоя благодать сяє в наших серцях, і ми залишаємося вірними та міцними в Тобі.

Матінко Боянська, молися за нас, за нашу Україну і за всіх, хто переживає небезпеку. Віримо в Твою молитву та заступництво перед Твоїм Сином і на Тебе люблячу нас покладаємось. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія