Дізнайтеся, як два видатних військових лідери перетворилися на святих мучеників через свою віру в Бога та готовність віддати життя за неї.

Пересічні воїни, які стали символами віри та жертовності

7 жовтня Церква вшановує пам’ять святих мучеників Сергія і Вакха.

Святих мучеників Сергія і Вакха імператор Максиміан (284-305) призначив на високі посади у війську, не знаючи про те, що вони християни. Недоброзичливці донесли Максиміану, що два його воєначальника не шанують язичницьких богів, а це вважалося державним злочином.

Імператор, бажаючи впевнитися в справедливості доносу, наказав Сергію і Вакху принести жертву ідолам, але вони відповіли, що шанують Бога Єдиного і тільки Йому поклоняються.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Максиміан наказав зняти з мучеників знаки їх військового сану, зодягнути в жіночий одяг і водити по місту з залізними обручами на шиї, на глум народу. Потім знову закликав Сергія та Вакха до себе і дружньо радив не захоплюватися християнськими байками і навернутися до богів римських. Але святі були непохитні. Тоді імператор наказав відіслати їх до правителя східної частини Сирії Антіоха, лютого ненависника християн.

Проте сам Антіох отримав цю посаду за допомогою Сергія і Вакха. “Отці і благодійники мої! – сказав він святим, – будьте ласкаві не тільки до себе, але і до мене: я не хотів би віддавати вас на муки”. Святі мученики відповіли, що для них життя – Христос, а смерть за Нього – винагорода. Розгніваний Антіох наказав бити Вакха бичами без милосердя, і святий мученик відійшов до Господа. Сергія взули в залізні чоботи з набитими в них цвяхами і відвели на суд в інше місто, де він був усічений мечем.

Молимось, святії Сергію та Вакхо,
перед Престолом Божим стоєте Ви,
світлі приклади віри та жертовності.
Просимо Вас, сприяйте нашій вірі,
допоможіть нам не звернути з шляху Божого.
Нехай Ваша молитва буде почута та увійде до Божого серця,
і нехай ми наблизимось молитовно до Бога з кожним днем духовно зростаючи.
Святі Сергію та Вакхо, моліть Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія