Дізнайтеся про наймолодшого апостола Ісуса Христа, який став символом безмежної любові до Бога та ближнього. Його вчення і спадок, включаючи четверте Євангеліє та інші святі тексти.

Життя та Спадок Апостола Іоана Богослова

Цей апостол займає особливе місце серед обраних найближчих учнів Ісуса Христа. Він був наймолодшим серед всіх апостолів. Але попри молодий вік, він мав велику жертовну любов у своєму серці – «апостолом любові» називає його Церква за безмежну відданість Богу та ближнім, за те, що все його життя, діяння, служіння, проповідування, творіння були буквально просякнуті цією найбільшою християнською чеснотою – любов’ю.

Він прожив довге земне життя, понад сто років, і завжди проповідував цю найвищу християнську чесноту. Іоан Богослов вчив, що без любові людина не може наблизитися до Бога і догодити Йому, і «хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов» (1 Ін. 4:8). Навіть в кінці свого земного шляху, коли був вже немічним і не міг промовляти довгі проповіді, то постійно повторював одну коротку фразу: «Діти, любіть одне одного». Коли його учні запитували, чому він завжди повторює саме її, то Іоан Богослов відповідав, що в ній міститься вся суть Євангелія, бо наука Христова є вченням про святу любов, і «хто виконає цю одну заповідь, той виконає увесь закон Христів».

Згадаємо також, що саме Іоану Богослову Спаситель доручив опікуватись Його Пречистою Матір’ю. Апостол виконав заповіт Сина Божого – як рідний син він опікувався Богоматір’ю у власному будинку і не йшов з Єрусалима на проповідь до самого Її Успіння. Після того він вирушив проповідувати в Малу Азію, де зазнав багато гонінь та тортур. Але Господь оберігав Свого учня під час усіх випробувань: Іоан Богослов прожив набагато довше, ніж решта учнів Ісуса Христа, залишившись на той час єдиним живим свідком земного шляху Спасителя. До речі, він єдиний з усіх апостолів завершив земне життя природною, а не мученицькою смертю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Крізь багато століть дійшли до нас написані Іоаном Богословом четверте Євангеліє, три соборних Послання і єдина новозавітна пророча книга «Одкровення» (Апокаліпсис). Євангеліє від Іоана не схоже на три інших, воно особливе. Було написане найпізніше (85 – 90-ті роки після Різдва Христового) в місті Ефесі. Іоан Богослов наводить багато фактів, про які не згадують інші євангелисти, детально описує події після хресної смерті та Воскресіння Христового. Апостол любові підкреслює Божественну природу Ісуса Христа та Його глибоку любов до людей.

Святого апостола Іоана Богослова Церква вшановує тричі протягом церковного року: 26 вересня, 8 травня і 30 червня (в день вшанування Собору славних і всехвальних 12-ох апостолів). Великий апостоле,