14 серпня Вселенський Патріархат висловив обурення та засудив спроби використання релігійних заходів у політичних цілях, пов’язаних зі святкуванням Успіння Пресвятої Богородиці у монастирі Панагія Сумела. Заява наголошує на неприпустимості таких дій та висловлює повну підтримку уряду, засуджуючи несправедливі звинувачення в адресу Церкви.

Реакція Фанару на політичні маніпуляції зі святкуванням у монастирі Сумела

14 серпня Вселенський Патріархат оприлюднив заяву у якій виразив “глибокий сум” через політичні маніпуляції турецьких політиків навколо Літургії в монастирі Панагія Сумела. Повний текст був опублікований англійською мовою на сайті Церкви, повідомляє “Orthodox Times”.

В заяві зокрема йдеться про неприпустимість використання Богослужіння у Трабзоні в політичних цілях. Фанар нагадує, що Літургії у старовинному монастирі проводились останні 10 років й не були предметом суперечок.

Як Церква, яка тісно пов’язана із грецькою меншиною в Туреччині Вселенський Патріархат рішуче відкидає заяви окремих політиків як несправедливі. У посланні також висловлюється повна підтримка уряду.

Разом з тим у листі не називають конкретних політсил.

Екуменічний Патріархат опублікував заяву, в якій він зазначив, що релігійні події стали об’єктом уваги деяких політиків в останні дні, і що святкування Успіння Пресвятої Богородиці в монастирі Панагія Сумела було використано з політичною метою.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

“Ми дуже сумуємо через те, що деякі політики звернули свою увагу на наші релігійні події в останні дні”, – сказав Екуменічний Патріарх.

“Наш візит до Трабзона, де ми маємо відзначити свято всього лише на декілька годин, став об’єктом політичної мети”, – додав Фанар.

На завершення в заяві зазначено, що “як нація, яка жила на цій землі протягом століть, ми засуджуємо ці несправедливі заяви, сказані проти нас”, і що “ми маємо повну довіру до нашої уряду”.

“Ми святкуємо Свято Пресвятої Діви Марії, яке щорічно відзначають християни у всьому світі 15 серпня, в багатьох церквах нашої країни.

Після отримання дозволу нашого уряду, наш Патріархат буде відзначати свято (Успіння Пресвятої Богородиці) в монастирі Сумела, який присвячений Пресвятій Діві Марії, як це було протягом останніх 10 років.

Ми дуже сумуємо через те, що деякі політики звернули свою увагу на наші релігійні події в останні дні. Наш візит до Трабзона, де ми маємо відзначити свято всього лише на декілька годин, став об’єктом політичної мети.

Як нація, яка жила на цій землі протягом століть, ми засуджуємо ці несправедливі заяви, сказані проти нас. Ми маємо повну довіру до нашого уряду.” – задекларовано в Заяві.