Дізнайтеся про неймовірне життя святого Луки (Валентина Філаретовича Войно-Ясенецького), який поєднав свої таланти хірурга, священника та благодійника. Від раннього вияву інтересу до медицини та релігії до його заслання, ця історія розкриває величезну віру, милосердя та самопожертву святого Луки. Відкрийте для себе ключові подробиці його життя, його вплив на медицину та його святі діяння в служінні людям.

Життя та служіння видатного святителя

Святий Лука (в мирі Валентин Філаретович Войно-Ясенецький) народився 29 квітня 1877 року в сім’ї священнослужителя в селі Лютин, що на Луганщині. З дитинства він виявляв великий інтерес до медицини та релігії. Після закінчення гімназії він вступив до Київського університету, де вивчав медицину.

Валентин Войно-Ясенецький виявився обдарованим студентом і проявив значний інтерес до хірургії. Він здобув багато знань і набув великого досвіду під керівництвом видатних медичних вчених свого часу. Його праці були визнані у галузі медицини, особливо в хірургічному лікуванні гнійних ран та в місцевій анестезії.

Проте, життя Валентина Філаретовича раптово зазнало змін під час революційних подій і влади радянського режиму. У 1921 році він прийняв рішення про вступ до священства і змінив своє ім’я на Лука. Це рішення було результатом його глибокої віри і внутрішнього покликання служити Богові та людям.

Святий Лука швидко став відомим як талановитий проповідник, а його медичні навички використовувалися для лікування хворих та поранених. У 1922 році він був хіротонізований в єпископа, а вже через рік був арештований і засланий. Протягом 11 років він переживав ув’язнення, допити та заслання, але його віра і мужність не зламалися.

Святий Лука показав велику милосердність та любов до ближнього, допомагаючи тим, хто потребував його допомоги, незалежно від релігійних чи соціальних розбіжностей. Він віддавав свої гроші на благодійність та відкладав свої потреби на користь інших. Під час Другої світової війни він добровільно вирушив на фронт, де працював як лікар та душпастир.

У червні 1961 року, в день Всіх святих, святий Лука пішов у вічність. Його великий внесок у медицину, благодійність та релігію робить його одним із найшанованіших святителів у православній церкві. Життя святителя Луки (Войно-Ясенецького) слугує прикладом віри, самопожертви та постійного творіння добра для нас усіх.

Молитва до святого Луки (Войно-Ясенецького):

О святий Луко, складаємо подяку тобі за святість і велику милосердність. Ти був прикладом віри і самопожертви, віддаючи своє життя служінню Богові та людям. Ми звертаємося до тебе з надією і проханням, упевнені, що ти стоїш перед Божим престолом і приносиш наші молитви та потреби.

Святий Луко, ти, що мав велику мудрість у медицині, прошу тебе, молися за хворих і страждаючих, особливо за тих, що мають надію на одужання. Допоможи лікарям і медичному персоналу в їхній службі та лікуванні хворих, поранених та скалічених війною, надай їм мудрість і милість, щоб вони могли принести зцілення тим, хто цього потребує.

Святий Луко, ти, що був проповідником Божого Слова, молись за нас і нашу духовну підтримку. Допоможи нам знайти світло і мир у нашому серці, просякни нас любов’ю Христовою. Даруй нам мудрість та розуміння, щоб ми могли жити за волею Божою і принести світло Христове в наше оточення.

Святий Луко, ти, що був благодійником і захисником убогих, моли за нас, щоб ми були щедрими та милосердними. Вчи нас ділитися нашими благами з тими, хто має потребу, і мати почуття відповідальності за наших братів і сестер у потребі. Допоможи нам стати інструментами Божої любові в цьому світі.

Святий Луко, молись за нас і прийми наші прохання, які ми складаємо перед Богом через твою прославлену святість. Даруй нам силу, віру і надію, щоб ми могли служити Богові і своїм ближнім, як ти це робив у своєму житті. Амінь.

Звертайтесь до святого Луки з вірою і серцем, і він буде молитися за вас та посередничати перед Богом у ваших потребах.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія