Стаття розповідає про життя і вшанування святого Микити Халкідонського у Православній Церкві. Вона підкреслює прикладність його богоугодного життя, велику милосердність та відданість Богу. Також згадується його мужність у протистоянні іконоборству, яке принесло йому багато страждань. Стаття також зазначає про численні чудеса зцілення, пов’язані з його святими мощами.

Життя і діяння преподобного єпископа, що вразив світ своєю вірою та благодійністю

10 червня, Православна Церква вшановує святого Микиту Халкідонського, преподобного сповідника і єпископа Халкидонського, який жив у другій половині VIII століття. Життя святителя Микити було прикладом богоугодності і милосердя.

Святий Микита відрізнявся великим милосердям і небайдужістю до страждань ближніх. Він завжди допомагав убогим, приймав мандрівників у своєму будинку, дбав про сиріт і вдів, із благоговінням ставився до святих ікон Христа, Божої Матері та угодників Божих.

У часи іконоборства, коли імператор Лев Вірменін намагався знищити святі ікони, святий Микита мужньо виступав проти цієї єресі і переконував людей продовжувати благоговійно поклонятися святим зображенням. За свою вірність цим святим образам, він переживав багато страждань, так як був підданий тортурам і відправлений у заслання. Проте святителя Микиту не зламали його віра та пристання до Бога.

Святий Микита помер на початку IX століття, залишивши після себе свої мощі, біля яких стали відбуватися численні чудеса зцілення. Він став притулком для тих, хто шукав духовної підтримки та милості.

У цей день ми вшановуємо пам’ять святого Микити Халкідонського, згадуючи його силу віри, самовідданість та пристання до Бога. Нехай його святий приклад надихає нас на подібні діла милосердя та вірності, спонукаючи нас до богоугодного життя і піклування про ближніх.

Молитва до святого Микити Халкідонського:

Всесвятий святителю Микито, Халкідонський угодниче Христовий! Просвіти наші душі світлом божественної благодаті, щоб ми, стоячи перед Живодавцем усіх і приймаючи від Нього багатства милості, не заслуговували на осуд, а знайшли милосердя в день страшного суду. Пособлюй нам в темноті життя, щоб наші серця були сповнені світла Христової правди, і веди нас шляхами покаяння і любові до Бога і ближнього. Сприяй нам в отриманні благодаті Духа Святого, щоб ми стали гідними наслідувати твої добрі вчинки і подвиги.

О, святий Микито, великий чудотворче, прийми нашу молитву, звернену до тебе з покорою і сповненою віри. Просимо тебе, заступнику наш перед Престолом Божим, не лишай нас у скрутні часи, не забувай про наші потреби і примиряй нас з Господом. Моли Господа, щоб Він пробачив наші гріхи і допоміг нам нашим покаянням покращити наші життя.

Святий Микито, моли за нас, вислухай наші молитви, принось їх перед Божественним Престолом і зверни на нас милість Всемогутнього. Нехай твоя благодать оберігає нас від зла і приводить нас до вічного спасіння. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія