У перший недільний день після П’ятидесятниці Православна Церква вшановує всіх святих, які від віку Богові догодили. Ця стаття розкриває значення святості, її зв’язок з плодами сходження Святого Духа і шлях до святості для кожної людини. Вона нагадує про те, що Бог є джерелом світла, а ми можемо стати світлом, відображаючи Його благодать та уподібнуючись Йому. Це надихає нас до самоудосконалення та виконання Божих заповідей для досягнення святості і спасіння.
Віддзеркалення Божої святості через приклад святих і вплив благодаті
У перший недільний день після П’ятидесятниці Православна Церква вшановує всіх святих, які від віку Богові догодили. Це свято свідчить про плоди, які приносить людству сходження Святого Духа. Плоди ці є результатом жертви Христа на Хресті та Його Воскресіння, які призначені для всіх людей. Незважаючи на безмежну щедрість благодаті Трієдиного Бога, кожна особа вирішує, чи приймати ці дари, чи відкидати їх. Для тих, хто приймає духовні дари, ця Божа щедрість стає джерелом спасіння, а для тих, хто відкидає їх, вона стає приводом до осудження.
Ми звикли розуміти поняття “святість” перш за все як моральну досконалість і взірець для наслідування. Святі, яких прославляє Церква, стають для нас прикладом та ідеалом. Церква віддзеркалює в святих Божественну святість та досконалість.
Єдиним джерелом святості, як вже зазначалося, є Бог, оскільки Він по Своїй природі є святий. Ті, хто уподібнюються Йому, виконують Його волю та очищують свою душу, стають святими. Коли ми беремо приклад і слідуємо їхнім настановам, ми самі стаємо причасниками шляху до святості.
Спостерігаючи нічне небо, ми можемо помітити яскраво сяючий Місяць. Хоча він виглядає як самостійне джерело світла, насправді він відображає лише сонячне світло, яке відбивається від його поверхні. Коли Земля перекриває диск Місяця, його сяйво тимчасово зникає.
Ця аналогія може навчити нас важливому уроку. Бог є джерелом світла, а ми можемо стати світлом, що випромінюється від Нього. Заповнюючись благодаттю Святого Духа, уподібнюючись Творцеві, ми самі стаємо святими і світильниками, як до того закликав нас Ісус Христос: “Так нехай світло ваше сяє перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного” (Мф. 5:16).
Тому, шановні брати і сестри, коли ми сьогодні вшановуємо пам’ять усіх святих, які угодили Богу, ми не тільки визнаємо їх як моральних взірців, але й отримуємо натхнення до самоудосконалення. Наша мета полягає не в тому, щоб отримати славу і вшанування після смерті, як ми шануємо і прославляємо святих, а виконати Божу заповідь. Святість веде до спасіння і вічного блаженства. Амінь.
Молитва до всіх святих:
О всі святі, що від віку Богові догодили, які сповнені благодаттю і дотичні джерельної святості, зіпніться небесним ланцюгом навколо Престолу Всевишнього, де наш Творець, Господь Бог, величається в Святій Трійці, і приміть нашу молитву.
Ви, які на землі вибороли перемогу над силами темряви і залишили нам приклади чистоти, героїзму і віри, моліться за нас, допоможіть нам у нашому земному путі до Бога. Будьте нашими посередниками перед Господом і заступниками нашими перед престолом Його милості.
Моліться, о всі святі, за нашу Церкву, за її служителів, за її вірних синів і дочок. Моліться, щоб ми жили вірою, любов’ю і надією, щоб ми пізнали волю Божу і віддавали своє серце Йому.
Моліться за нашу Україну, яка потребує миру, перемоги і відновлення. Моліться за тих, хто страждає, хто шукає духовного притулку, хто не знає Бога. Нехай ваші молитви досягають до Божої терпимості і милосердя.
О всі святі, моліться за нас, щоб ми стали гідними прийняти дари благодаті, які Бог у Своїй необмеженій щедрості пропонує кожній душі. Нехай ваша святість надихає нас до покаяння, до примирення, до служіння і до діла любові.
О всі святі, ви, які дісталися блаженства і спільника Бога вічного, моліться за нас, щоб і ми одного дня досягли цього пречистого місця, де Бог панує назавжди.
Амінь.
Соц.медіа