Дослідження життя та подвигу Святого Апостола Стефана, першомученика і архідиякона, який своєю вірою та відвагою відзначився в історії Християнства. Висвітлення важливих моментів його служіння та мучеництва, які залишають невимовні сліди в духовній спадщині.

26 грудня: День Пам’яті та Свідчення Життя Святого Апостола

26 грудня за новоюліанським календарем Православна Церква України відзначає як день пам’яті Апостола Стефана, першомученика та архідиякона, що відзначився своєю вірою та відвагою перед лицем переслідувань.

Святий Стефан, старший серед семи дияконів, визначався не лише служінням, але й мужністю своєю віри. Відзначившись як архідиякон, він став першомучеником, поклавши своє життя на вівтар віри в Христа у віці близько 30 років.

Сповнений Святого Духа, Стефан відважно проповідував християнське вчення, перемагаючи в суперечках юдейських книжників. Обмовленням його у юдейському синедріоні за ганьбу Бога та Мойсея, він став жертвою каменювання. Проте перед смертю він молився за своїх убивців та віддав свою душу за Христа.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Тіло Стефана, залишене на поживу звірам, було таємно взяте єврейським учителем Гамаліїлом, який та його син Авів увірували в Христа. Ця історія свідчить про велику силу віри та внутрішню міць, що перетворює навіть переслідувачів на вірних послідовників Христа.

Молитва до святого Апостола Стефана, першомученика та архідиякона:

О, святий первомучениче, апостоле архідияконе Стефане! З благоговінням вклоняємо коліна душі та серця нашого перед тобою, молимося: простягни свої руки до Господа і допоможи всьому роду людському як Посередник перед Сином, Пресвятої Матері Божої. Молись за нас (зазначте імена), грішних і негідних, про Благословення і Спасіння наше. Нехай Пресвятая Богородиця надасть нам благодать для своєчасної допомоги у покаянні, і на великий і праведний день, з твоєю заступницькою молитвою перед Пресвятою Матір’ю, гріхи наші не будуть ставлені перед нами, але будуть прощені через щедрість Твою. Нехай Господь, якого ти благословенно благаєш, скаже душі нашій: “Твоє спасіння – це Моя вічна милість”. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія