Господарський суд Тернопільської області припинив правовий спір, повернувши церкві Московського Патріархату контроль над земельною ділянкою на вулиці Коновальця у Тернополі. Рішення, ухвалене перед святами, розкриває новий розділ в правовій драмі, що видається невирішеною.

Рішення Господарського суду відновлює права церкви перед святами

27 грудня 2023

Упродовж святкових днів перед Різдвом Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення щодо земельної ділянки на вулиці Коновальця у Тернополі, де розташований храм Віри, Надії, Любові і Софії.

Активістка Юлія Мамчак повідомила громадськість про це рішення, яке відновлює церкві московського патріархату право користуватись цією земельною ділянкою.

“Господарський суд вирішив повернути у користування земельну ділянку для обслуговування церкви моспатріархату в самому серці західної України”, – зазначено у повідомленні активістки.

Цей судовий вирок виник у відповідь на вимоги представників Української Православної церкви (московського патріархату), які спробували визнати недійсним рішення Тернопільської міської ради від 17 квітня 2023 року про припинення права постійного користування земельною ділянкою Управління Тернопільської єпархії.

На засіданні позачергової 24 сесії депутати Тернопільської міської ради одноголосно прийняли рішення позбавити Управління Тернопільської єпархії права постійного користування цією земельною ділянкою.

Таким чином, судове рішення відновлює церкві московського патріархату право на землю, розміщену в історичній частині Тернополя, ставлячи під сумнів легітимність попереднього рішення міської ради.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ви запитаєте, чи відповідає займаній посаді “така” суддя? На це питання пресслужба Господарського суду Тернопольської області дала відповідь ще 2019! – ТАК, ВІДПОВІДАЄ!

“Рішення ВККСУ: суддя господарського суду Тернопільської області Андрусик Надія Олексіївна відповідає займаній посаді

02 жовтня 2019 року на засіданнях колегій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) проводилися співбесіди та визначалися результати кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді.

За результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді ВККСУ ухвалено, зокрема, рішення про відповідність судді господарського суду Тернопільської області Андрусик Надії Олексіївни займаній посаді.”