Дізнайтеся про вражаюче життєве подвиг святителя Івана Постника, який пройшов шлях від простої бідності до високої церковної посади, залишаючи за собою найкращі зразки смирення, щедрості та віри.

Життя та Діяльність Патріарха Константинопольського, Вшанованого 2 Вересня

2 вересня – це особливий день для християн, коли вшановується пам’ять святителя Івана Постника, Патріарха Константинопольського. Життєпис святого Івана вражає своєю природністю та покорою.

Святий Іван народився в бідній родині, і його батько спочатку готував його до ремісницької долі. Проте, життя святого призначило йому інший шлях. Він жив у монастирі під керівництвом ченця-подвижника і послідовно слідував його прикладу в подвигах та аскезі.

Патріарх Євтихій, дізнавшись про особливе життя Івана, визнав його і поставив на служіння дияконом. За його виняткове смирення і стриманість, Іван отримав прізвисько “Постник”, яке стало його відомим ім’ям.

Коли святий Іван дізнався про своє обрання на посаду Патріарха Константинополя, він спочатку відчув внутрішній супротив церковним обов’язкам та відповідальностям. Однак він покорився волі вищого і прийняв цю посаду.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Поза життям монастиря та високими посадами, святий Іван відзначався щедрістю до бідних і милосердям до всіх потребуючих. По смерті святого Івана, яка настала у 595 році, виявилося, що він жив надзвичайно просто. У його монашескій келії знайшли лише дерев’яне ліжко, льняну сорочку і старий верхній одяг. Це свідчить про те, як він відмовився від матеріальних благ на користь духовного.

Святий Іван Постник залишив позаду приклад великодушності, смирення та віри. Його життєвий шлях і постійний прагнення духовного зростання роблять його одним із найважливіших святих для християнського світу.

Молитва до святителя Івана Постника Патріарха Константинопільського:

О, святий Іване Постнику, захищай і надихай нас своєю вірою та смиренністю. Допоможи нам слідувати прикладу твого життя, даруючи щедрість і милосердя бідним, і залишаючись вірними в найважчі часи. Нехай твоя святість сповна освітлює наші душі і допомагає нам досягти духовної висоти. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія