Священномученик Василій, пресвітер у Галатії, став символом віри та стійкості під час поширення аріанської єресі. Його життя і мученицька смерть свідчать про непохитну відданість Христу та готовність віддати життя за правду.

Життя і мучеництво священномученика Василія: свідоцтво віри

День мученика Василія.

22 березня відзначається день мученика Василія, пресвітера, який відзначився своєю непохитною вірою та готовністю віддати життя за правду Христову.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Священномученик Василій був пресвітером в Анкирі Галатійській. Під час стрімкого поширення аріанської єресі він закликав свою паству твердо триматися Православ’я. За це святий Василій був позбавлений священичого сану місцевим аріанським собором, але на Палестинському Соборі він був відновлений в сані пресвітера. Святий Василій відкрито продовжував свою проповідь, викриваючи аріан, за що став жертвою переслідувань і піддався катуванням, як людина нібито небезпечна для держави.

Коли ж у місто прибув імператор Юліан Відступник (361-363), святий Василій на суді перед ним мужньо сповідав Христа, а імператора викрив за відступництво. Юліан наказав вирізати ремені зі шкіри зі спини святого. Однак святий пресвітер Василій мужньо переніс цю страшну муку.

Навіть під тортурами Василій не відмовився від віри. Він під час суду перед імператором Юліаном Відступником мужньо сповідав Христа. В його молитві перед смертю відбивається глибока віра та відданість Богу. Мученик Василій у молитві довірив свою долю в руки Господа.

Коли ж святого Василія стали палити і колоти розпеченими прутами в плечі і живіт, він в муках впав на землю і голосно молився:

«Христе! Надія моя, Ісусе! Дякую Тобі, Господи, Боже за те, що Ти вирвав душу мою з пекла найглибшого і зберіг в мені Ім’я своє чистим! Нехай переможцем закінчу я своє життя і успадкую вічний спокій! Тепер же прийми з миром душу мою, яка перебуває незмінно в цьому сповіданні!»

Виголосивши таку молитву, святий немов заснув солодким сном, віддавши душу свою в руки Господа.

Святий Василій став прикладом вірності та мужності для нащадків і визнаний у християнському світі як захисник правдивої віри.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія