Ця стаття розглядає важливу традицію православних християн – молитву перед іконою “Неопалима Купина”, яка стала символом захисту та духовної сили в часи війни. Вона підкреслює глибокий духовний зв’язок вірян з Пресвятою Богородицею та їхню віру в безмежну милість Божу.

Традиція молитви перед іконою Пресвятої Богородиці відображає віру та надію в часи лиха

Молитва та віра завжди були невід’ємною частиною життя православних християн. Однією з найцінніших традицій є молитва перед іконою Пресвятої Богородиці “Неопалима Купина”, яка стала символом надії та захисту в часи війни і небезпеки.

Ця ікона має особливий статус в православній традиції і є джерелом великої духовної сили для вірян. Представлення Пресвятої Діви Марії в образі “Неопалимої Купини” відображає її роль заступниці та духовної опіки над вірянами. У молитві перед цією іконою, віряни просять Матір Божу сприяти їхній долі, зцілити хворих, заспокоїти бурю в житті і допомогти у всіх найскладніших життєвих обставинах.

Важливо відзначити, що ця молитва набуває особливого значення в часи війни і небезпеки. В історії багато прикладів, коли православні віряни зверталися до Пресвятої Богородиці “Неопалимої Купини” в моменти війни та лиха. Вони вірили, що за її посередництвом Бог поширює милість і мир серед свого народу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У молитві перед цією іконою виразно відчувається покора і смирення перед Всевишнім. Віряни визнають свою грішність і просять Пресвяту Богородицю простягнути до них свої молитви перед Богом. Такий підхід свідчить про глибокий духовний зв’язок та віру в безмежну милість і доброту Божу.

Усім ця молитва нагадує про важливість духовного життя і спільної молитви в найважчі моменти. Вона згуртовує вірян, надає їм силу і надію, що разом з Богородицею вони зможуть подолати всі труднощі та знайти спасіння.

Таким чином, традиція молитви перед іконою “Неопалима Купина” свідчить про глибоку віру і довіру до материнського заступництва Пресвятої Богородиці серед православних вірян, особливо в часи війни і небезпеки. Ця молитва нагадує нам про важливість духовного зв’язку і спільної молитви у всі часи, коли ми шукаємо захисту та благодать від Всевишнього.

МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ПЕРЕД ЇЇ ЧУДОТВОРНОЮ ІКОНОЮ «НЕОПАЛИМА КУПИНА»

О, Пресвята і Преблагословенна Мати Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою Ти дивні і преславні чудеса являєш, від вогненного спалення і блискавичного грому оселі і міста наші спасаєш, хворих зціляєш і всі благі наміри наші добре виконуєш. Смиренно молимо Тебе, всесильна роду нашого Заступнице, сподоби і нас, немічних та грішних, Твоєї материнської участі і допомоги. Спаси і збережи, Владичице, під покровом милості Твоєї Церкву Твою, всю країну нашу православну, усіх воїнів, пожежників, лікарів, рятівників і всіх нас, що припадаємо до Тебе з вірою і любов’ю та сердечно просимо зі сльозами Твого заступництва.

Владичице Всемилостива, умилосердься над нами, бо обтяжені ми багатьма гріхами і не маємо відваги звернутись до Христа Господа і просити Його про помилування і прощення, але Тебе просимо Його ублагати, Матір Його по плоті. Ти ж, Всеблага, простягни до Нього богоприємні руки Твої і заступися за нас перед благістю Його, випрошуючи нам прощення провин наших, благочестивого і мирного життя, благої християнської кончини і доброї відповіді на Страшному суді Його. Найбільше ж у час грізного відвідання Божого, коли загоряться вогнем домівки наші, чи блискавковим громом настрашені будемо, яви нам милостиве Твоє заступництво і могутню допомогу. Щоб, спасенні всесильними Твоїм до Господа молитвами, тимчасового покарання Божого тут позбавились і вічне блаженство райське успадкували та зі всіма святими оспівували пречесне і величне ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосердя, навіки-віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія