Життя та місія святих Захарії та Єлизавети, батьків Іоана Предтечі, які поклали початок великій релігійній події.

Святий Захарія, свята Єлизавета та їхнє велике покликання

5 вересня Церква вшановує пам’ять святих Захарії та Єлизавети, батьків Іоана Предтечі. Вони походили з роду першосвященника Аарона. Святий Захарія, син Варахії, був священиком в Єрусалимському храмі, а свята Єлизавета була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Святі Захарія та Єлизавета були дуже побожними людьми і свято зверігали заповіді Божі. Їх родина не мала дітей, що у юдейському народі вважалось покаранням Божим.

Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія мав одкровення від Ангела, що його дружина народить сина, який “буде великий перед Господом” (Лк. 1, 15) і “і йтиме перед Ним з духом і силою Іллі” (Лк. 1, 17). Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покараний німотою.

Коли у праведної Єлизавети народився син, по навіюванню Святого Духа вона оголосила, що хоче назвати немовля Іоанном, хоча раніше в їхньому роду таке ім’я ніхто не носив. Коли запитали праведного Захарія, як він хоче назвати дитину, то він написав на дощечці ім’я Іоанн. Після цього до нього повернувся дар мови, й він, сповнившись Святого Духа, став пророкувати про свого сина, як про Предтечу Господа.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Коли нечестивий цар Ірод почув від волхвів про народження Месії, він вирішив вбити у Віфлеємі та його околицях усіх немовлят у віці до 2-х років, сподіваючись, що серед них буде й народжений Месія. Ірод добре знав про незвичайне народження пророка Іоанна та хотів убити його, побоюючись, що він і є Цар Іудейський.

Дізнавшись про це, праведна Єлизавета сховалася разом з немовлям у горах. Вбивці всюди шукали Іоанна. Побачивши переслідувачів, праведна Єлизавета зі сльозами стала благати Бога про спасіння, і в той час гора розступилася та вкрила її разом з немовлям від переслідування. У ці тяжкі дні святий Захарія виконував служіння в Єрусалимському храмі. Воїни, послані Іродом, марно намагалися дізнатися у нього, де знаходиться його син. Тоді за велінням Ірода вони вбили святого пророка, уразивши його мечем між жертовником та вівтарем. Праведна Єлизавета померла через 40 днів після свого чоловіка, а святий Іоанн, якого обрав Господь, перебував у пустелі до дня свого явлення ізраїльському народу.

Божественні святі Захарії та Єлизавето,

Ми звертаємось до вас у молитві, згадуючи вашу віру і послух перед Богом. Ви були обрані для великої місії, яка стала шляхом до народження Іоана Предтечі, який підготував грунт для нашого Спасителя, Ісуса Христа.

Будьте нашими посередниками перед Богом і приносьте наші прохання до Його присутності. Просимо вас, допоможіть нам зрости в вірі, відкрити наші серця перед Словом Божим і наслідувати ваш приклад покори перед волею Божою.

Молимось також за вашу мудрість і захист у складних часах. Нехай ваша святість і благодать залишаються нашими зразками у прагненні до Бога.

Святі Захарії та Єлизавето, моліть Бога за нас і ведіть нас на шляху праведності та благодаті. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія