Святий Феодот, живши у Анкірі Галатійській у III столітті, відзначався особливою добротою та чуйністю. В епоху переслідувань християн за імператора Діоклітіана, він захищав та допомагав гонимим вірникам, надаючи їм притулок та виконуючи християнські обряди навіть у таємності. Святий Феодот також відвідував ув’язнених християн у в’язницях і викуповував тіла мучеників для християнського поховання. Його життя та віра були прикладом відданості Христу.

Життя та подвиги святого Феодота у розпал гоніння на християн

7 листопада згадуємо мученика Феодота (Богдана) Анкірського, корчемника.
Святий мученик Феодот жив у Анкірі Галатійській у ІІІ столітті. Він відрізнявся особливою добротою та чуйністю. У розпал гоніння на християн при імператорі Діоклітіані (284 – 305) він забезпечував гонимих християн усім необхідним і надавав їм притулок у своєму домі, де таємно звершувалися Богослужіння.

Святий Феодот відвідував ув’язнених християн у в’язницях, а також відшукував тіла убитих мучеників, викуповував їх, і з благоговінням звершував над ними християнське поховання. Одного разу він витяг із води та поховав тіла семи святих мучениць, утоплених у морі. Про це донесли правителю, і він викликав Феодота до себе. Відмовившись принести жертву ідолам і викривши язичницькі помилки, святий Феодот сповідав істинну віру в Христа, за це його піддали жорстоким мукам і усікли мечем (+303). Тіло святого мученика хотіли спалити, але буря, що піднялася, завадила це зробити, і його віддали християнському похованню.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молимось, Господи, Мученику Твоєму Феодоту:

У цей час війни та невпевненості в Україні, звертаємось до Тебе, Боже наш, через молитви святого мученика Феодота. Він, в стражданні своєму, прийняв вінець нетлінний від Тебе, як знак Твоєї могутності. Молимось, надіючись на Твою милість та заступництво через святого мученика Феодота Анкірського.

Бо ми знаємо, що Ти маєш безмежну силу та владу над всіма створіннями. Ми просимо Тебе, Господи, знищити навалу ворожу, що розв’язала війну в Україні, здобути мир та спокій для нашого побожного народу. Допоможи нам перемогти безчисла заполонивших землю нашу, демонів ворожих від намірів та дій.

Молімось, щоб молитви святого Феодота стали силою, що спасе наші душі, нашу землю та наше військо. Нехай він стане нашим заступником у цей важкий час захисту та здобуття справедливої перемоги.

Смиренно просимо і за тих, братів і сестер, хто постраждав внаслідок цієї війни чи втратив рідних, дітей, побратимів. Нехай твої милосердя та заступництво огортають їх, надаючи силу та надію.

Сподіваючись на Твою милість та могутність, моли Бога за нас, святий мученику Феодоте. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія