Свято Собору Пресвятої Богородиці, відзначене 26 грудня, віддзеркалює глибокий духовний зміст Христового народження. Це святковий час, коли християни вітають Пречисту Діву Марію, визначену своїм винятковим покликанням як свідком і учасницею неповторної Таємниці втілення Сина Божого. Матір Божа, як “дорогоцінна палата,” та співучасники, святі Йосиф обручник та Яків, стали живими прикладами покори та віри, виконуючи благородне покликання служіння та оберігання Богомладенця.

26 грудня: Святкова Вшанована Пам’ять Пречистої Діви Марії та Співучасників Богоявлення

Свято Собору Пресвятої Богородиці, вшановане 26 грудня, уособлює глибокий духовний зміст і таємницю Христового народження. Це особливий день, коли християни вітають Пречисту Діву Марію, яка в силу свого виняткового покликання стала не лише свідком, але і учасницею унікальної Таємниці втілення Сина Божого.

Матір Божа, як “дорогоцінна палата,” несучи в собі Невмістимого, стала великим прикладом покори та віри. Святі Йосиф обручник та Яків, співучасники цього великого дійства, виконали своє благородне покликання, служачи та оберігаючи Богомладенця та Його Матір.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Це свято має глибокі корені, його важливість передана нам в творі святителів IV століття. Вони не тільки високо вшановували народженого Боголюдини, але також висловлювали подяку і прославляли Пречисту Діву Марію як посередницю і благодатну посередницю для з’явлення Божого милосердя серед людей.

Таким чином, в цьому святі ми отримуємо можливість зануритися у таємницю Богоявлення, знову звертаючись до події, яка відкрила Боже милосердя через Пречисту Діву Марію, що залишалася Дівою і після народження Христа.

Молитва на Собор Пресвятої Богородиці:

Отче Небесний, в цей особливий день Собору Пресвятої Богородиці звертаємося до Тебе з поклонінням і молитвою. Прийми наші слова, які линуть серцем до Пречистої Діви Марії, живого лона Твого Сина, нашого Спасителя Ісуса Христа.

Ми вдячні Тобі за Таємницю Різдва, коли Бог воплотився через Пречисту Діву, залишаючись її Дитиною. Спільно з архангелом Гавриїлом та пастухами ми вихваляємо Тебе, Богородице, як ту, в кому здійснилось величне спасіння людей.

Молимося Тобі, Пречиста Мати, нехай Твої молитви будуть для нас заступництвом перед Твоїм Сином. Нехай в Твоїй благодаті і милосерді знайдемо і ми спасіння для наших душ. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія