Стаття розповідає про життя та діяльність святого Євменія, видатної постаті християнства, яка служила прикладом духовності та милосердя. Пам’ять про цього святого відзначається 18 вересня, і його життєвий шлях нагадує нам про важливість віри та служіння ближньому.

Вшанування Пам’яті Великого Святого 18 вересня

18 вересня – день святого Євменія

Святий Євменій, це видатна постать у християнстві, чиє життя і діяльність служили прикладом найвищої духовності та відданості Богові. Його пам’ять відзначається 18 вересня.

Ще з молодих років, святий Євменій відзначався доброчесним способом життя. Його основним прагненням було служити Єдиному Богу, тому він уникав всіх мирських спокус та спрямовував увагу на духовний розвиток. Докладаючи всіх можливих зусиль для спасіння душі, святий роздавав своє майно жебракам та потребуючим.

Божим провидінням, святий Євменій був обраний і висвячений на посаду єпископа Гортинської Церкви, яка розташована на острові Крит. В цій відповідальній посаді він продовжував свою побожну діяльність.

Святий Євменій був як милостивий батько для своєї пастви. Він підтримував та втішав їх у скрутних моментах і зміцнював сиріт і бідних. Його молитви були настільки потужні, що навіть під час посухи він вблагав Бога про дощ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святий Євменій також був завзятим захисником православної віри, особливо під час поширення єресі монофелітів. Він ретельно боровся проти цієї єресі та залишався вірним ученим Христової Церкви.

За свою непохитну вірність та сильну духовну роботу святий Євменій був засланий до Фіваїди, де й помер у VII столітті. Тіло цього святого було перенесено та поховано в Гортині.

Святий Євменій залишив нам надзвичайний приклад побожності, милосердя та відданості вірі. Його пам’ять відзначається 18 вересня, і цей день є нагадуванням про важливість духовного розвитку та служіння ближньому.

Отче Святий Євменію, який жили вірно та служили Богу у всі дні свого життя, молимо Тебе, вислухай нас у наших потребах та скрутах. Допоможи нам набути мудрості, як Ти, і відкрити серцям наші шлях до духовного розвитку та милосердя. Втіш нас у найтяжчі моменти життя, наділи нас силою та вірою. Веди нас на шляху праведності та вірності перед Богом. Ім’ям святого Євменія молимося за мир та спокій в Україні. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія