Розповідь про життя та подвиг преподобних Паїсія і Меркурія, які в XIV столітті жили в Печерському монастирі та просили Господа про нерозлучність навіть після смерті.

Життя та спільний подвиг преподобних Паїсія і Меркурія

04 листопада – день преподобного Меркурія Постника Печерського.

Життя преподобного Меркурія постника нерозривно пов’язане з житієм преподобного Паїсія.

Преподобні Паїсій і Меркурій відбували подвиг чернецтва в Печерському монастирі в XIV ст. Вони жили у великій дружбі й просили Господа, щоб він їх ніколи не розлучав ні в цьому, ні в майбутньому житті. І Господь зробив усе, що хотіли преподобні. На землі вони жили в одній келії, а після смерті їх поклали в одному гробу.

Їхні нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про них сказано: «Радуйтеся, Паїсію і Меркурію, бо в нерозлучному житті і єдинодушній любові братській усе життя на землі прожили; радуйтеся, бо єдинодушним життям ви насолоджуєтеся на небесах із Христом».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

О, святий преподобний Меркурію Постнику Печерський,

До тебе, якого з нерозлучною братською дружбою об’єднав Господь разом з преподобним Паїсієм, звертаємось молитвою та поклонінням у цей особливий день. В XIV столітті ви віддали своє серце і душу чернецтву в Печерському монастирі, живши у великій духовній єдності.

Молимось, святий Меркурію, за твою благодатну душу, яка спільно з преподобним Паїсієм прохала Господа про нерозлучність навіть після смерті, і Господь вислухав ваше прохання. І зараз, ви спільно підносите молитви на небесах з Христом.

Ми благаємо твоєї помочі та заступництва перед Богом. Нехай твій благий приклад об’єднує нас у вірі та любові, надихає на добрі справи, та сприяє нашому духовному росту.

Святий Меркурію, молися за нас і допомагай нам в наших потребах. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія