Митрополит Євстратій (Зоря) з Православної Церкви України відзначив рівень релігійної свободи в Україні та розвіяв міфи про її відсутність під час свого візиту до США.

Автокефальна Українська Церква і ролі релігійної свободи в розвитку країни

Київ, Україна – Митрополит автокефальної Православної Церкви України, Євстратій (Зоря), відзначив, що Україна на сьогоднішній день має історично найвищий рівень релігійної свободи після отримання незалежності. Учасник Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій розповів про це під час своєї поїздки до Сполучених Штатів Америки.

У складі української делегації релігійних лідерів, митрополит Євстратій перебуває в США з метою зустрічей з конгресменами, політичними діячами, експертами та релігійними лідерами громад. Головна мета цих зустрічей – донести до американського суспільства та політиків реальний стан релігійного життя в Україні та події, що розгортаються в умовах окупації наших територій.

Ця поїздка співпадає з обговоренням питань надання військової допомоги Україні, яке активно обговорюється у Конгресі Сполучених Штатів. Деякі законодавці висловлюють сумніви стосовно виділення такої допомоги Україні та аргументують це тим, що, за їхньою думкою, в Україні відсутня релігійна свобода себто демократія в державі під питанням. Однак митрополит Євстратій Зоря стверджує, що ця думка не відповідає дійсності.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

“Такого рівня релігійної свободи, яку Україна має при незалежності, вона ніколи не мала за всю свою історію”, – наголосив владика Євстратій. Він підкреслив, що релігійна свобода в Україні є не тільки законодавчою гарантією, але і активно практикується в усіх рівнях суспільства.

Митрополит також нагадав про невід’ємну частину релігійного життя України – відкрите діалогове спілкування між різними конфесіями та взаємну підтримку між релігійними громадами. Релігійна спільнота в Україні сприяє зміцненню духовних зв’язків і допомагає розвивати духовні цінності.

Зустрічі українських релігійних лідерів з американськими представниками покликані пролити світло на реальний стан релігійного життя в Україні та сприяти підтримці України в умовах загостреної геополітичної ситуації.

Митрополит Євстратій Зоря закликав до подальших спільних зусиль з метою збереження та зміцнення релігійної свободи як одного із важливих аспектів демократичного суспільства в Україні.