Президент Петро Порошенко взяв участь у зустрічі із Всеукраїнською радою церков в день Хрещення Київської Руси-України та 1000-ліття упокоєння Святого Рівноапостольного Князя Київського Володимира Великого.

рада-церков-порошенко

Глава держави привітав всіх християн України, що походять від Володимирового хрещення, з річницею вікопомної події. Також Президент висловився за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

“Така вже традиція православної ойкумени: майже в кожній незалежній православній державі є незалежна автокефальна церква. Погляньмо на карту в алфавітному порядку: Болгарія та Грузія, Греція та Кіпр, Румунія та Сербія. Чому Україна інакша? З чого б це ми мали бути виключенням з правила? ” – сказав глава держави.

ВРЦ-зустріч-порошенко

Водночас він наголосив, що держава не буде втручатися і тиснути на церкви в цьому питанні: “Я як президент і глава держави запевняю, що держава не буде вдаватися до жодних насильницьких кроків і жодного тиску”, – зазначив Петро Порошенко.

Також глава держави підкреслив роль вірян в подоланні розділення в українському Православ’ї та підтримку Державою об’єднавчих процесів: “Влада радіє, якщо намічається прогрес в об’єднавчих процесах, рівно як і засмучується, коли чиїсь дрібні амбіції віддаляють всіх нас від великої мети… Відсутність організаційної єдності не повинна залишатися перешкодою для діалогу, порозуміння та євхаристичного об’єднання”.

“Наша здатність до єдності – у різноманітті, наша готовність пліч-о-пліч мужньо протистояти російській агресії є найкращим свідченням зрілості української нації і держави і водночас переконливим індикатором нашої європейськості” – підкреслив Президент.

хрещення-русі

Насамкінець Петро Порошенко попросив: “Те, що відбувається на українській землі, оцінювати винятково в українській системі координат, а не під впливом зовнішніх центрів. Ми не лише молитвами, а й справами докладаємо й будемо докладати зусиль, щоб наші побажання справилися, щоб на нашу землю нарешті прийшов довгоочікуваний мир”.