Увечері 4 жовтня 2023 року Патріарх Варфоломій здійснив освячення майданчика, що стало значущою подією для Халкідону.

Святкова подія привертає увагу вірян та громадських діячів

Вселенський Патріарх благословив відкриття Дитячого майданчика І.М. Халкидоноса

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломей, увечері середи, 4 жовтня 2023 року, звершив Чин освячення на новому дитячому майданчику Священної Митрополії Халкідонської, з нагоди його відкриття, у присутності преп. Митрополит Халкидонський Старець Еммануїл, члени Священного і Священного Синоду та інші Архиєреї Престолу, Духовенство, Громадські діячі та віряни Халкидону, а також інші закордонні діячі.

У своїй промові Його Святість привітав пастора та Координаційний комітет спільноти Халкідонос, а також названих і анонімних спонсорів і жертводавців, за сприяння та підтримки яких стало можливим створення цього суспільно корисного проекту, який безпосередньо пов’язаний з як той казав, з освітою нашого Роду. «Ми всі знаємо, що наш Генос, особливо в цьому Місті, яке було і є плекальником письма, завжди був пов’язаний зі школами, з освітою», – сказав Його Святість і нагадав, що це завжди було постійною турботою Матері. Церква для поширення грецьких літер.

В іншому місці своєї промови він сказав:

«Святий Халкідон, дорогий брате і співслужителю, ти розпочав своє пастирське служіння, переходячи від Заходу до Сходу, з великим ентузіазмом для Патріархату та пов’язаної з ним Спільноти, частину якої тобі довірила Матір’я-Церква, і ти прославляєш ця маленька отара історичної Метрополії Геронтики вас з великою любов’ю та прихильністю. Ми вітаємо вас за все, що ви думаєте та робите, не лише для вашої провінції Теососто, але також для Матері-Церкви, з багатьма кваліфікаціями, здібностями та досвідом, які ви маєте, а особливо за ваш внесок у зовнішні зв’язки Матері-Церкви та міжхристиянські та міжрелігійні діалоги. Вітаю всіх популярних акторів вашої провінції, яка завжди в моєму серці, не тільки тому, що мав право ненадовго її дорожити, але тому, що це була провінція мого старця, мого захисника і духовного батька, і тому я мав можливість часто приїжджати сюди, служити, служити, і з юності я був нерозривно пов’язаний з Халкидоном і халкидонянами. Я бажаю всім вам, дорогі, благословенної зими і щоб цей сад із милими квітами розростався, збільшувався як кількісно, ​​так і якісно, ​​і став гордістю Халкідону, а також і всієї Римської імперії міста».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Раніше прп. Митрополит Герон Халкидонос висловив радість вітати Патріарха цього осіннього вечора, «для джерела життя і служіння Церкви. І це весна, тому що вона дійсно дає нам крила на сьогодення і на майбутнє, коли ми служимо дітям. Це майбутнє Риму і нашого роду». Потім він подякував Його Всесвятості за присутність разом із Синодальними Первосвящениками та членами Патріаршого Суду. Він також особливо подякував президенту, віце-президенту та членам Координаційного комітету Халкидону, які з першої хвилини підтримали ці зусилля, а також преп. Архієпископ Тіатирський і Бретаньський пан Микита, але також уродженець Халкидону Едім. Пан Верона Ніколаїдіс, бізнесмен, за допомогу та підтримку в реалізації «Халкидонського дитячого садка». Він також подякував усім, хто пропонує свої послуги на дитячому майданчику для створення кращих умов на благо дітей.

Після цього Його Святість теплими словами привітав голова Координаційного комітету громади Халкідонос Етімол. пан М. Референдаріос пан Іоанніс Демірцоглу, який підкреслив, що в «Дитячому садку Хілкідона» маленькі пагони діаспори вивчатимуть свої перші літери, граючись і творячи. Подякувавши о. Митрополит Халкідонський старець за його невтомний інтерес і підтримку реалізації цього важливого проекту, а також усі, хто сприяв цій меті, висловив радість, що в Халкідоні лунатиме багато дитячих голосів, і побажав, «щоб ця ясла була наповнена квітів і принести багато плодів Гомогенії та Роміосині».

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION