Відданий слуга Божий, святий мученик Каліник, з дитинства покликаний служити Господу. Його життя стало втіленням незламної віри та мужності, коли він, несучи важку відповідальність, відправився містами та селищами проповідувати Христове вчення. Його непохитний дух став протистоянням жорстоким переслідуванням та мукам, а навіть призвело до дивовижного чуда Божої ласки.

Віра, мучеництво і чудо: Історія життя святого Каліника Кілікійського

Святий мученик Каліник (III-IV), родом із Кілікії, з дитинства був вихований у християнській вірі. Сумуючи про те, що багато заблукалих людей гине для вічності, поклоняючись ідолам, він пішов містами і селищами проповідувати язичникам Ісуса Христа і Його вчення. Словом Божим він багатьох навертав до християнства. У галатійському місті Анкірі святий сповідник був затриманий і представлений на суд до правителя Сакердона, жорстокого гонителя християн. Правитель, погрожуючи муками і смертю, наказав святому принести жертву ідолам, але він із безстрашністю заявив, що не боїться мук, бо кожен, хто вірить у Христа, отримує від Нього сили у випробуваннях, а після смерті успадковує вічне блаженне життя.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святого жорстоко били волов’ячими жилами і залізними гребенями рвали тіло, але він переносив усе з терпінням і спокоєм. Це привело в ще більшу лють Сакердона, і він наказав взути святого в чоботи з гострими цвяхами всередині і батогами гнати мученика в місто Гангр на спалення. Шлях був важким, і воїни, які супроводжували засудженого, знесилилися від спраги. У розпачі вони стали просити святого, щоб він випросив у Господа рятівну воду. Незлобивий святий, зглянувшись над своїми мучителями, за допомогою Божою витягнув з каменю чудове джерело.

Здивовані воїни перейнялися співчуттям до свого спасителя і хотіли навіть відпустити його, але страх перед покаранням змусив їх повести мученика далі. У Гангрі святий Каліник, з радістю воздавши подяку Господу, Який сподобив його мученицького вінця, сам увійшов у палаюче вогнище і віддав душу Богові. Тіло його, що залишилося неушкодженим, віряни з честю віддали похованню.

Молитва до святого Каллініка Кілікійського:

Святий Каллініку, мучениче Кілікійський, благодатний заступнику наш перед Богом! З усього серця молимось до Тебе, щоб Твоя могутність та твоя незламна віра були нам прикладом і оберегом для наших душ. Ти, хто ніс нелюдські страждання заради Христа, прийми наші прохання та молитви, наділи нас силою та вірою, щоб і ми могли віддати славу Богові у всіх випробуваннях нашого життя. З мужнім духом Ти протистояв мукам і вогню, тому ми благаємо, прийми нас під Свій захист та зміцни нашу віру. Нехай Твої молитви стануть нашою скелею перед Богом і повсякчас ведуть наші душі до Нього. Святий Каллініку, моли Бога за нас перед Престолом Божим, просимо повсякчас Твоєї опіки у нашому земному житті. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія