Стаття розповідає про святвечір Богоявлення та вшанування пам’яті святителя Феопемпта, мученика Феони, інших святців, а також розкриває дивовижне життя преподобної Аполлінарії. Дочка правителя, вона відмовилася від шлюбу та присвятила своє життя покуті та молитві, стаючи ченцем Дорофієм у скиту святого Макарія Єгипетського.

Вшанування свят в Православній Церкві та Духовна Подорож Життя Ченця Дорофія

Свято 5 січня в Православній Церкві за новоюліанським календарем відзначає навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір). Цього дня також вшановують пам’ять святителя Феопемпта та мученика Феони. Прп. Синклітикії Олександрійської, пророка Михеї, преподобних Фостирії та Мини, преподобного Григорія Акритського і дня преподобної Аполінарії.

Преподобна Аполлінарія була дочкою Анфемія, колишнього правителя Грецької імперії під час малоліття Феодосія Молодшого (408–450). Відмовившись від шлюбу, вона випросила у своїх благочестивих батьків дозвіл вклонитися святим місцям Сходу. Прибувши з Єрусалиму до Олександрії, вона таємно від слуг переодяглася в одяг ченця і сховалась в одному болотистому місці, де кілька років трудилася в суворому пості та молитвах.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Згодом вона попрямувала до скиту до святого Макарія Єгипетського, назвавши себе ченцем Дорофієм. Преподобний Макарій прийняв її до своєї братії, і там вона незабаром прославилася своїм подвижницьким життям. Батьки Аполлінарії мали іншу дочку, яка страждала на біснування. Вони відпустили її в скит до преподобного Макарія, який привів хвору до ченця Дорофея (блаженної Аполлінарії), за молитвою якого дівчина отримала зцілення. Після повернення додому дівчина знову зазнала мук від диявола, який дав їй вигляд вагітної жінки. Цей випадок привів у сильний гнів її батьків, які послали в скит воїнів і вимагали видати винуватця образи дочки.

Свята Аполлінарія взяла на себе провину і пішла з посланими до дому своїх батьків. Там вона відкрила батькам свою таємницю, зцілила сестру, повернулася в скит, де незабаром мирно померла у 470 році. Тільки після смерті ченця Дорофія виявилося, що це була жінка. Тіло святої було поховано у печері, у церкві обителі святого Макарія Єгипетського.

Молитва до святої Аполінарії:

Всесвята Аполінаріє, молю тебе, прийми мої смиренні моління та прохання. Ти, що в своєму житті віддавала Богові всю свою любов та послух, будь заступницею перед Престолом Всевишнього. Звертаюся до тебе зі скромності серця, надії на твою благосердність та покров. Надійшовши, свого часу до святого Макарія зі скромним наміром, ти стала святим ченцем Дорофієм, а твоє життя стало світлом для інших. Помолись за мене перед Господом, щоб я теж міг(ла) віддати своє серце служінню Божому та ділитися любов’ю з оточуючими. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія