Дізнайтеся про визначні моменти святителя Петра, єпископа Севастії Вірменської, та інших святкових подій, які відзначаються 9 січня за новоюліанським календарем в історії Православної Церкви. Розкрито вплив виховання та релігійний спадок святого Петра.

Вшанування мученика Полієвкта, святого Петра та інших на 9 січня за новоюліанським календарем

9 січня за новоюліанським календарем відзначаються важливі події в історії Православної Церкви. Серед них – вшанування пам’яті мученика Полієвкта (259), пророка Самея (Х ст. до Р. Хр.), святого Петра, єпископа Севастії Вірменської (IV) та преподобного Євстратія, чудотворця (IX).

Отже, 9 січня – день святителя Петра, єпископа Севастії Вірменської.

Святий Петро був братом Василя Великого, десятим і останнім сином у родині. У вихованні святого Петра велику роль відіграла старша його сестра, Макрина. Вона дала йому гарну освіту, з дитинства допомагала йому вивчати слово Боже. Завдяки піклуванню Макрини, юнак досяг такої висоти чеснот, що, за висловом його брата, Григорія Нісського, «зробило його рівним святителю Василію Великому».

Святитель Василь Великий посвятив святого Петра у пресвітера, а після смерті святого Василя він був поставлений єпископом Севастії у Вірменії. Святитель Петро був присутній на II Вселенському Соборі в 381 році, скликаному в Константинополі проти єресі Македонія, який відкидав Божество третьої особи Св. Тройці, Духа Святого. Він учив, що Дух Святий не є Бог, і називав Його творінням або створеною силою, що служить Богу Отцю і Богу Сину так, як ангели. На Соборі святитель разом із іншими отцями засудив єресь Македонія, та утвердив догмат про рівність та єдиносущність Бога Духа Святого з Богом Отцем і Богом Сином.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святителя Петра, єпископа Севастії Вірменської за український народ у час російсько-української війни:

Всесвятий святителю Петре, єпископе Севастії Вірменської, молимо Тебе за милість та захист для нашого українського народу у часи випробувань російсько-української війни.

Нехай Твоя благодать огортає нас, наділяє мудрістю державних лідерів, і водить нас шляхами миру, боротьби та праведності. Будь нашим провідником у темряві, даруй силу тим, хто захищає нашу землю, і проливає свою кров за незалежність та свободу України.

Святителю Петре, молимо Тебе за милість і співчуття до тих, хто страждає від війни – за розділені родини, за тих, хто втратив своїх близьких і рідних. За калік, за немічних, сиріт та вдовиць, за тих, що в полоні ворожому перебуває – мучиться і карається. Нехай Твоя молитва допомагає зцілювати рани сердець і приносить світло в темні дні сумнівів.

Ми вкладаємо наші надії та біль перед Тобою, святителю Петре, і віримо в Твою милість та заступництво перед Богом за Україну нашу. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія