Вселенський Патріарх Варфоломій провів Божественну літургію Різдва Христового за юліанським календарем разом з російською громадою у І. Ватопедському метоху в Галаті. У своєму слові він висловив любов і турботу до всіх духовних дітей, підкресливши єдність віри серед православних різних національностей.

Юліанське Різдво: Патріарх Варфоломій об’єднав віруючих російської парафії в Галаті

Вселенський Патріарх Варфоломій очолив у неділю, 7 січня 2024 року, Божественну літургію Різдва Христового за юліанським календарем у І. Ватопедському метоху Святого Андрея в Галаті, де знаходиться російськомовна парафія міста.

Звертаючись до численних вірних, Патріарх ще раз висловив любовну турботу Матері-Церкви про всіх своїх духовних дітей і сердечно побажав їм Різдва Христового, особливо маленьким дітям і молоді Спільноти.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«У це велике свято нашої віри я не міг бути далеко від вас, далеко від батька від його дітей. Ми святкували Різдво Христове 25 грудня, але оскільки частина нашої пастви, наших християн, святкує за юліанським календарем, я не міг бути відсутнім на цьому радісному торжестві та торжестві» , – сказав Його Святість в іншій частині свого короткого слова, зазначивши:

Віра всіх нас в особу Христа, в другу особу Пресвятої Трійці об’єднує всіх нас, православних, які сьогодні зібралися на російськомовній парафії нашої країни. Різдво єднає росіян, українців, греків, грузинів, гагаузів, румунів, турків, усі ми сьогодні навколо святої постаті Христа Спасителя. Як нещодавно сказав о. Панаретос, якому я дякую разом з о. Вікторорасом, які мають духовну опіку над цією Спільнотою, сьогодні тут немає протистоянь і розколів».

Після цього Святіший Владика закликав присутнього преподобного старця Захарія, духа Святого Патріаршого і Хрестового монастиря Святого Предтечі Ессексського М.Бретаня та близького сподвижника засновника монастиря Святого Софронія, звернутися до міркувань духовного наставлення до конгрегація. Як зазначив Патріарх, який у день Богоявлення висвятив двох братів монастиря, відповідно, у пресвітера та диякона, він неодноразово відвідував і захоплювався духовною діяльністю Братства Ессексського монастиря та його відданістю Вселенському Патріархату.

Попередньо до Його Святості звернувся пан Панаретос, який, серед іншого, згадав про жертву церкви св. Андрія, яка, як він сказав, «є легенями для кожної хворої людини, кожної відчуженої людини, кожного біженця та кожного іммігранта, де спільним знанням є мова і спільна віра в Христа», і попросив Його Святість благословити членів російськомовної громади.

Паносол відслужив Божественну Літургію. M. Sygellos Пан Яков з Гіеролом. Співав Патріарший диякон п. Епіфаній слов’янською мовою та жіночий хор парафії. Преподобний Митрополит Прусський п. Іоаким, з групою віруючих з Пруссії, Паносіол. Архімандрит п. Петро, ​​абат Ессекс, Осіол. Ієромонах п. Ніколаос, відповідальний за сусідню Метохію І. монастиря Святого Пантелеймона на горі Афон, в Галаті, разом з отцями, які там служать, Генеральний консул Молдови в місті Етім. пан Сергій Гурдуза з дружиною та натовп вірних.


Фото: Нікос Папахрістоу

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION