Сьогодні ми вшановуємо 162 роки з моменту перепоховання видатного українського поета Тараса Шевченка. Його величезний внесок у культуру і літературу України увіковічений не лише в серцях народу, але й у прекрасних стінах Андріївської церкви, де на іконі святого Андрія Первозванного зобразжений сам Кобзар.
Кобзар іконізований: Тарас Шевченко увіковічений на іконі святого Андрія Первозванного
Сьогодні ми згадуємо 162 роки з моменту перепоховання видатного українського поета, митця і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість, проникнута глибоким почуттям патріотизму, вплинула на багато поколінь українців і займає особливе місце в нашій історії.
Андріївська церква, розташована у Києві, стала символом не лише релігійної віри, але й національної самосвідомості українського народу. У мальовничому просторі цієї святині знаходиться особлива ікона – зображення святого Андрія Первозванного, на якому зібрані образи історичних діячів, символів та національних героїв. І саме серед них, з благословення Бога, увіковічена постать Тараса Григоровича Шевченка.
Ця ікона здобула особливу шану та визнання серед вірян і митців, бо вона несе в собі не лише релігійне значення, а й втілення ідеалів свободи, незалежності та національної гідності. Тут, на іконі, Кобзар живий назавжди, вписаний у святість церковного простору, що поєднує духовну силу і національну свідомість.
Урочистості з нагоди 162-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка пройшли з особливою торжественністю. Віряни кафедрального соборо св. Апостола Андрія Первозванного та шанувальники Кобзаря зібралися у Андріївській церкві, щоб вшанувати пам’ять великого поета та глибоко пережити його спадщину. Під час молитви вони могли звернутися до ікони святого Андрія Первозванного і згадати слова Кобзаря з Заповіту, що залишилися в серцях кожного українця … на Вкраїній милій!..
Тарас Шевченко став невмирущим символом духовності, боротьби за правду та національної гідності. Він продовжує жити серед нас, надихаючи нові покоління своєю творчістю та мудрістю. Андріївська церква з іконою святого Андрія Первозванного і втіленою на ній постаттю Кобзаря є місцем, де зустрічаються віра і національна самосвідомість, де Тарас Шевченко залишається увіковіченим символом нашої національної пам’яті та гордості.
Кожен українець, відчуваючи себе часткою великої спадщини Кобзаря, має змогу зібратися в Андріївській церкві, зігріти своє серце вічним полум’ям Шевченкової творчості і відчути належність до духовного спадку, що об’єднує нас як націю.
“Проповідь апостола Андрія” була написала Платоном Бориспольцем у Парижі в 1847 році.
У 1867 році художник подарував картину Києву, конкретно митрополиту Арсенію. Оскільки картина пов’язана з Києвом, святим Андрієм, то це було доречно. В 1867 році, коли тут святкувався столітній ювілей освячення церкви, то митрополит подарував її Андріївській церкві.
Вага картини становить близько 150-170 кг, а розміри – приблизно 15 квадратних метрів.
Автор картини Платон Борисполець був близьким другом Тараса Шевченка тому й не дивно, що визначна постать Кобзаря увіковічена пензлем талановитого художника.


Схожі записи
Останні новини

Соц.медіа