Вшануємо пам’ять святої мучениці Серафими діви, яка стала символом непохитної віри та стійкості в часи гонінь на християнство. Її подвиг і життєва історія вражають та надихають нас дотримуватися віри незалежно від випробувань.

Життя та подвиг святої, яка встояла перед випробуваннями

11 серпня – день мучениці Серафими діви.

Свята мучениця Серафима діва, уродженка Антіохії, жила в Римі за царювання імператора Адріана (117–138) у знатної римлянки Савіни, яку свята навернула до християнства.

При гонінні на християн, що почалося за наказом імператора, правитель Берил наказав привести на суд святу Серафиму. Бажаючи отримати від Господа мученицький вінець, вона на безстрашно пішла до катів. Її супроводжувала Савіна. Побачивши знатну пані, Беріл спочатку відпустив дівчину, але через кілька днів знову викликав святу Серафиму і почав суд.

Імператор змушував святу вшанувати язичницьких богів і принести їм жертву, але вона сміливо сповідувала свою віру в Єдиного Істинного Бога – Ісуса Христа. Тоді правитель віддав її на наругу двом безсоромним юнакам. Свята мучениця просила Господа захистити її. Раптом почався землетрус, і юнаки впали у розслабленні.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наступного дня правителю стало відомо, що його задум не здійснився. Думаючи, що свята є чаклункою, Беріл попросив її повернути юнакам здоров’я і дар мови, щоб вони самі розповіли про диво. Свята, помолившись Господу, наказала юнакам підвестися, і вони одразу піднялися і сказали судді, що Ангел Господній заступив собою святу, заборонивши їм підходити до неї.

Жорстокий правитель не повірив своїм слугам і продовжував переконувати святу Серафиму принести жертву ідолам. Але свята мучениця залишилася непохитною навіть тоді, коли її палили свічками, і нещадно били палицями. Безжального правителя спіткала сувора кара: тріска від палиці, якою били святу, потрапила йому в око, і через три дні мучитель осліп. Безсилий перед непохитністю християнки, суддя наказав її обезголовити. Савіна з благоговінням поховала тіло своєї святої наставниці.

Молитва до святої Серафими діви:

Свята мученице Серафимо, ти, яка стояла вірно перед Богом у часи випробувань і гонінь! Нехай твій благий дух укріпить нас та додасть сили незламної віри. Просимо тебе, моли Ісуса Христа, нашого Спасителя, за нас Грішних, щоб ми могли пройти свій життєвий шлях з вірою та надією на Божу благодать. Поможи нам впевнено вистояти перед будь-якими випробуваннями і непохитно тримати вірність Слову Божому. Свята Серафимо, моли Бога за нас перед Божим престолом, щоб ми відчували твою наставницьку присутність у наших життях. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія