У неділю, 19 листопада 2023 року, в Архикатедральному Соборі Святого Юрія відбулося відкриття виставки копії Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці, що відзначає початок Різдвяного посту.

Традиційне почитання: Вифлеємська ікона в Архикатедральному Соборі Святого Юрія

Вчора , 19 листопада, в Архикатедральному Соборі Святого Юрія виставили для почитання копію Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці. Про це повідомили на  Facebook-сторінці храму.

«Повідомляємо, що з  нагоди початку Різдвяного посту в Архикатедральному Соборі Святого Юрія у неділю, 19 листопада 2023 року, виставлено копію для почитання Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці», – йдеться у повідомленні.

В адміністрації храму зазначали також, що упродовж Різдвяного посту в Архикатедральному Соборі св. Юрія щодня служитиметься Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою Вифлеємської Матері Божої:

  • у понеділок, вівторок, середу, четвер та п’ятницю ― після Божественних Літургій о 10:00 та 18:00;
  • у суботу – після Божественної Літургії о 9:00.;
  • у неділю – після Божественної Літургії об 11:00.

Історична довідка:

Вифлеємська Чудотворна ікона – це єдина із прославлених ікон Божої Матері, на якій Пресвята Діва усміхається, тоді як традиційно в іконографії Богородиця зображується серйозною, скорботною або замилуваною. Постійне місце перебування Вифлеємської Чудотворної ікони Божої Матері – базиліка Різдва Христового у Вифлеємі, поблизу спуску в Печеру Різдва, де народився Христос.

До Пресвятої Богородиці на честь її ікони Вифлеємської моляться про дарування дітей, про їхнє благополуччя, про сімейне щастя. При будь-яких життєвих обставинах вірні звертаються в молитвах до Пречистої Богородиці і просять про її допомогу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Нагадаємо, 15 листопада за новим церковним календарем почався Різдвяний піст. Він триватиме 40 днів, тобто до 24 грудня. Це останній піст у році, який готує душу і тіло віруючих до зустрічі Різдва Христового.

Молитви до образу Божої Матері Вифлиємської:

Пресвята Богородиця, немічних і слабких втішителько і заступниця! Молю Тебе: ослаб мої печалі і скеруй погляд свій до світла і благодаті любові Господа нашого Ісуса Христа за мене недостойну/недостойного. О, Владичице, дозволь порадіти щастю материнства/батьківства і побачити милість Твою над дитям моїм. Амінь.

Цю молитву необхідно читати жінкам, які бажають народити здорову дитину:

Богородице Діво, Зіркою Вифлиєма сяюча, що подарувала світу Спасителя і Бога нашого Ісуса Христа! Молимо Тебе: покрий нас своїм покровом і подружні долі пов’яжи на віки. Визволи нашу родину від усякого зла, страждань і зради і дозволь нам смиренно увійти в Царство Небесне та даруй утішитися батьківством і продовжити рід свій. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія