З 16 по 19 листопада 2023 року в Таллінні відбулося третє попереднє засідання Міжнародної Змішаної Комісії з богословського діалогу. Представники Православної Церкви та Всесвітньої Лютеранської Федерації обмінювались поглядами на тему “Святий Дух, Церква і світ”, спрямовуючи увагу на питання Filioque та Заклинання поза межами Євхаристії.

Православ’я та Лютеранство шукають спільне розуміння під час третього засідання у Таллінні

У період з 16 по 19 листопада 2023 року у Таллінні, Естонія, відбулося третє попереднє засідання перед 18-м пленарним засіданням Міжнародної Змішаної Комісії з богословського діалогу між Православною Церквою та Всесвітньою Лютеранською Федерацією. Заходом керували о. Митрополит Кріні професор д-р. Пан Кирилос від імені Православної Церкви та єпископ Др. Йоганн Шнайдер від імені Всесвітньої Лютеранської Федерації. Темою обговорення стали “Святий Дух, Церква і світ”, включаючи питання Filioque та Заклинання поза межами Євхаристії.

Під час заходу виступили проповідники з обох традицій, представивши спільні підходи до історичного значення питання Filioque та розвитку його в Латинській Церкві, а також розуміння дії Святого Духа в літургійній молитві Церкви. Виникли питання, які вимагають подальшого обговорення, зокрема щодо різниці між ідентичністю та економічною тріадою.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Учасники заходу мали можливість освіжити свій розум під час екскурсії старим містом Таллінна та спільної молитви в каплиці монастиря Піріта. Обід у п’ятницю, 17 листопада, став часом для обговорення свідчення та мирної участі християнських Церков у країні, за участю представників Євангелічно-Лютеранської Церкви в Естонії та Ради Християнських Церков Естонії.

Засідання завершилося визначенням дати 3-го пленарного засідання Об’єднаного богословського комітету, яке відбудеться з 24 по 31 травня 2024 року в Каїрі, Єгипті, під проводом Православної Церкви. Головною темою обговорення буде спільний текст, розглянутий під час попередніх засідань, та його зв’язок із річницею Першого Вселенського Собору в Нікеї у 2025 році.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION