20 листопада 2023 року шокуючий штурм монастиря у Черкасах вразив не лише віруючих, але й викликав глибоке занепокояння Кирила Говоруна – доктора філософських наук за спеціальністю «Богослов’я», професора університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США), директора Екуменічного інституту Гаффінгтон (США), професор Стокгольмської школи теології, автора багатьох наукових праць і декількох монографій, виданих англійською й українською мовами, викладача у Єльському і Колумбійському університетах в США, в університеті Альберти в Канаді. Релігійний лідер підкреслює неприпустимість насильства в європейській країні та попереджає про його негативні наслідки для Православної Церкви України вже у скорому часі.

Неприпустимий Штурм Черкаського Монастиря: Реакція Кирила Говоруна

20 листопада 2023 року вранці, на території монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах, відбувся жорстокий штурм, який вразив серце не лише багатьох віруючих, але й глибоко засмутив авторитетних релігієзнавців та духовних лідерів. Кирило Говорун, прокоментував цю надзвичайну ситуацію в Україні.

Говорун вважає, що штурм церкви Української Православної Церкви (УПЦ) у Черкасах – це неприпустима подія для європейської країни. Він визначив, що Помісна Церква України (ПЦУ), ігноруючи акти насильства, може вигравати тактично, але залишається в програші стратегічно.

У своєму коментарі Говорун закликав ПЦУ засудити насильство, не допускаючи його, наголосивши, що саме такий курс дозволить Церкві перемогти стратегічно. “Програш України в цьому конфлікті може мати наслідки як для нас, так і для міжнародної підтримки нашої держави,” – підкреслив Говорун.

Кирило Говорун вказав на те, що такі епізоди призводять до негативних наслідків для України як на тактичному, так і на стратегічному рівнях. Він застерігає, що подібні події можуть викликати негативний резонанс і серед американських ізоляціоністів, що загрожує зменшенню міжнародної підтримки країни.

Найбільш гострою та неприйнятною частиною Говорун вважає те, що такі конфлікти виникають через неправильне розуміння ролі Церкви та її юрисдикцій. Він визначив це як хибну екклезіологію обох сторін конфлікту.

Щодо ситуації в Черкасах, Говорун відзначив, що це дуже серйозний епізод, який порушує не лише духовний, але й правовий простір. За його словами, подібні атаки на святині та віруючих створюють загрозу як самій державі, так і духовній єдності громадян.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Закінчуючи свій коментар, Кирило Говорун закликав до вивчення та дослідження обставин події в Черкасах для виявлення всіх винних та притягнення їх до відповідальності перед законом. Також він висловив співчуття постраждалим та закликав громадян долучитися до фіксації правопорушень, надсилаючи фото та відеоматеріали до Черкаської єпархії.

Кирило Говорун закликав усіх громадян не залишатися байдужими та підтримати об’єднання для духовної та правової самостійності України.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія