Предстоятель Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) митрополит Онуфрій приєднався до віруючих, щоб помолитися на акафісті преподобним Печерським під Києво-Печерською лаврою. Він вдячний за молитви та підкреслив, що молитва є засобом збереження світу, а злоба та ненависть можуть його руйнувати. УПЦ (МП) залишається на території, що є державним майном, незважаючи на розірвання договору, тому до будівель Лаври мають зайти представники Міністерства культури та інформаційної політики. Урядова міжвідомча робоча група виявила самовільну перебудову та добудову пам’яток культурної спадщини на території Національного заповідника.

УПЦ (МП) провів молитовне стояння на Києво-Печерській лаврі

24 квітня 2023 року митрополит Онуфрій, предстоятель Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), разом із віруючими здійснив молитовне стояння під Києво-Печерською лаврою. Метою було помолитися на акафісті всім преподобним отцям Печерським і виразити подяку всім за молитви у духовній святині православного світу.

Під час молитви митрополит Онуфрій подякував усім за молитви, які вони підносили на цьому місці та наголосив, що молитва є тим, що береже світ, а злоба та ненависть — тим, що світ руйнує.

УПЦ (МП) не відмовляється від користування Києво-Печерською лаврою, яка є державним майном, попри розірвання договору з цього питання. Суд надав доступ до об’єктів Лаври, і представники комісії Міністерства культури та інформаційної політики мають зайти до будівель разом із правоохоронцями.

Висновки урядової міжвідомчої робочої групи показали, що монастир УПЦ (МП) допустив самовільну перебудову, добудову, перепланування пам`яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Національного заповідника. Після цього було зареєстровано 36 об’єктів, що є новобудовами, добудовами та перебудовами до пам’яток національного та місцевого значення.