Преподобний Георгій Митіленський, митрополит і прославлений святий, віддав своє життя служінню Богу та допомозі людям. Його життя було сповнене милосердя, чистоти та чудес, а його святий образ присутній в сьогоденні,

Святий Георгій Митіленський утішував усіх, хто звертався до нього зі своїми потребами

7 квітня – день святого Георгія, митрополита Мітіленського

Преподобний Георгій, митрополит Митіленський, – доброчесний і смиренномудрий чернець, з наймолодших років присвятив своє життя служінню Богу та всім людським чеснотам. У царювання Льва Ісавра (716-741) святий зазнав гоніння від іконоборців і отримав назву Сповідника.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У роки царювання Костянтина Порфирородного святого Георгія було зведено на архієрейську кафедру міста Мітілени, головного міста мальовничого грецького острова Лесбоса.

Все життя преподобний Георгій був взірцем цнотливості та чистоти, літописці порівнювали його життя з життям янгола. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зцілював багато хвороб, у тому числі й тих, що вважалися невиліковними. З багатьох, хто звертався до нього, преподобний Георгій виганяв нечистих духів.

Більш того, святитель вирізнявся милосердям, завжди допомагав нужденним, знедоленим і незаможним. На заході свого благородного життя в 815 році, під час царювання іконоборця Лева Вірменина, митрополита Мітіленського було вигнано з міста і заслано до Херсонеса.

Там він після 820 року завершив земний шлях. У годину його смерті над містом Мітіленою на небі засяяла яскрава зірка.

Після своєї кончини преподобний Георгій, митрополит Митіленський продовжує творити чудеса зцілень та вирішення важких життєвих ситуацій. Кожен християнин, хто потребує його допомоги, може звернутися до святого з відповідним проханням і, якщо в серці його живе віра в благодатну допомогу подвижника, стражденний отримає відповідь на свої благання.

Молитва до святого Георгія, митрополита Мітіленського

О, всехвальний святий великомученику і чудотворце Георгію! Зглянься на нас швидкою твоєю допомогою і молися з нами і за нас до людинолюбного Бога, щоб не осудив нас, грішних, за беззаконня наші, а сотворив з нами за великою Своєю милістю. Не зневаж моління нашого, але виблагай нам у Христа і Бога нашого тихе і богоугодне життя, здоров’я ж душевне і тілесне, землі плодючість і в усьому достаток; і щоб ми не перетворювали на зло добро, що дарується нам тобою від всещедрого Бога, але на славу святого імені Його і на прославлення кріпкого твого заступництва, щоб подав Він країні нашій, боголюбивому воїнству її і всім православним християнам на супротивників перемогу і щоб укріпив державу нашу постійним миром і благословенням. Особливо ж щоб охороняв нас ополченням святих Своїх янголів і щоб визволитися нам від диявола і неосудженими стати перед престолом Господа слави, щоб ми прославляли Отця і Сина, і Святого Духа, і твоє сповідували заступництво нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія