Блаженнішому Епіфанію,
Митрополиту Київському і всієї України,

Предстоятелю Православної Церкви України

ЗВЕРНЕННЯ

Ваше Блаженство!

Засвідчуючи свою глибоку повагу, шанобливо інформуємо Ваше Блаженство, що 29 листопада 2019 року Державним бюро розслідувань Територіального управління, розташованого у Львові, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 60 КПК України розпочато досудове розслідування на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 15 листопада 2019 року та внесено відомості до ЄРДР за заявою голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» від 30 серпня 2019 року з попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем) щодо продажу приватної власності Церкви (УАПЦ, правонаступниці ПЦУ) — Палацу (мур.) (руїни) XVII–XIX ст., пам`ятки архітектури місцевого значення, Червоногородського замку, розташованого в селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області (на території унікального Дністровського заповідника).

21 вересня 2019 року голова Громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» листом зверталась до Вашого Блаженства з проханням особисто долучитись до повернення у власність Православної Церкви України чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла — Червоногородського замку, пам’ятки місцевого значення Тернопільщини. На сьогодні ми не отримали жодної відповіді на наше звернення, а тому смиренно просимо Ваше Блаженство надати відповідні доручення та повідомити про прийняті найвищим керівництвом Православної Церкви України рішення щодо втраченого майна та осіб, причетних до злочину проти Церкви.

Рік тому Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква вступили в процес, останнім етапом якого став Об’єднавчий собор 15 грудня 2018 р. Б. Для України таке об’єднання з наданням канонічної автокефалії стало історичним проривом. Фактично відбулось повернення Києву вкраденої Москвою церковної незалежності. Православна Церква України тепер має непорушно дотримуватись канонічної традиції, звертати особливу увагу на те, щоби не виходити за межі канонічного поля, а тому ми засвідчуємо Вашому Блаженству щиру непохитну волю у прагненні повернути церковну власність й у законний спосіб домогтися справедливого покарання злочинців за скоєні ними нелюдські, канонічно кримінальні злочини. За Вашим батьківським благословенням ми і надалі готові сприяти заявленій меті, співпрацювати з уповноваженими представниками Церкви для Божої слави та блага нашого Українського народу.

Користуючись нагодою, вкотре засвідчуємо Вам, Ваше Блаженство, свою дочірню повагу та призиваємо на Вас благодать і безкрайню милість Божу.

 

З проханням молитов,

голова ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія»

Наталія Шевчук

17 грудня 2019 р. Б.

Офіційне звернення Голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук до Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ можливо переглянути за посиланням.

Петиція про створення національного заповідника у Дністровському каньоні та повернення унікальної пам’ятки архітектури 17-19 ст. з приватної власності до Президента України Володимира Зеленського.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ПРО ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА ЦЕРКВІ