21 вересня 2019 р. Б. голова громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук звернулась до Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого ЕПІФАНІЯ з проханням особисто долучитись до повернення у власність Православної Церкви України чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла (Червоногородського замку — пам’ятки місцевого значення Тернопільщини).

Блаженнішому Епіфанію,

Митрополиту Київському і всієї України,

Предстоятелю Православної Церкви України

ЗВЕРНЕННЯ

 Ваше Блаженство!

Засвідчуючи свою глибоку повагу, шанобливо інформуємо Вас щодо надзвичайної ситуації, яка склалась довкола Палацу (мур.) (руїни) XVII–XIX ст. — пам`ятки архітектури місцевого значення — Червоногородського замка, розташованого у селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області (територія унікального Дністровського заповідника).

2016 року внаслідок злочинних дій колишнього Предстоятеля УАПЦ Митрополита Макарія (Малетича), керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ, архієпископа Мстислава (Гука), державних посадовців і місцевих бізнесменів пам’ятка опинилася у приватній власності ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» та ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО».

12 липня 2017 року головою ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» публічно заявлено про скоєний злочин проти Церкви та Держави й опубліковано копії документів, що викривали ганебну оборудку.

09 листопада 2017 року за заявою голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017210010003614 за фактом привласнення грошових коштів колишнім правлячим архієреєм релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» Гуком Ростиславом Володимировичем (архієпископом Мстиславом). Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах).

Проте в березні 2018 року сама Тернопільська єпархія УАПЦ в особі керуючого єпископа Тихона (Петранюка Тараса Івановича, якому було заборонено служіння єпископом УПЦ КП) відмовилась визнати себе потерпілою стороною, тобто потерпіла сторона відмовилась від обвинувачення, що унеможливило продовження досудового розслідування.

У зв’язку з цим головою ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» до Управління захисту економіки в Тернопільській області подано заяву про вчинення кримінального правопорушення керуючим Тернопільської єпархії архієпископом Тихоном (Тарасом Івановичем Петранюком), що полягає у приховуванні злочину через зловживання власними повноваженнями як керівника юридичної особи, якій заподіяно матеріальну шкоду. 30.07.2019 зареєстровано кримінальне провадження за №12019210010002209 з правовою кваліфікацією КК України ст. 396 ч. 1 (Заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину).

26 лютого 2019 року в зв’язку із змінами в законодавстві, які вже не передбачають закриття кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 191 КК України, у разі відмови потерпілого від обвинувачення, головою ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» повторно подано заяву про злочин проти Церкви до Управління захисту економіки в Тернопільській області до Департаменту захисту економіки Національної поліції України, за якою відкрито кримінальне провадження №12019210010000763 за тією самою кваліфікацією — ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах).

Наразі ведеться досудове розслідування, стан якого голові ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» як не стороні кримінального провадження невідомий. Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень проводяться слідчі дії, проте обвинувальний акт ще не передано до суду.

Враховуючи вищезазначене, з метою повернення Церкві майна вартістю 2 000 000 доларів США,

Прошу:

  • донести до відома архієрейського Собору ПЦУ зміст цього звернення;
  • створити відповідну комісію (головою призначити архієпископа Германа (Семанчука);
  • єпископа Віктора (Бедя) призначити відповідальним за юридичний супровід цієї справи та надати йому всі повноваження;
  • невідкладно подати до Національної поліції в Тернопільській області заяву про визнання потерпілою стороною Тернопільську єпархію УАПЦ, правонаступницю ПЦУ, та звернутись з відповідною заявою до суду;
  • відсторонити архієпископа Тихона (Петранюка) на час вивчення комісією всіх обставин справи від будь-якої участі в даному процесі як сторону;
  • обов’язки керуючого ТЄ (УАПЦ) на час розслідування злочину покласти на архієпископа Нестора (Писака);
  • визначити ступінь канонічних порушень з боку учасників кримінально-канонічного злочину;
  • винести справедливе покарання.

Звертаю увагу Вашого Блаженства, що ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» є непохитним у своєму прагненні повернути Червоногородський замок нашій Святій Церкві. Ми послідовно й наполегливо працювали всі ці роки, щоб псевдоієрархи понесли заслужене покарання, а майно було повернуто власнику — Тернопільській єпархії Православної Церкви України. За Вашим батьківським благословенням ми і надалі готові всіляко сприяти заявленій меті, здійснювати юридичний та інформаційний супровід, надавати фінансову підтримку та за потреби співпрацювати з уповноваженими представниками Церкви для Божої слави та блага нашого Українського народу.

З проханням молитов,

Голова ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія»

Наталія Шевчук

21 вересня 2019 р. Б.

Нагадаємо, що 27 вересня 2016 року Божого, у велике свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього була розтиражована сумнозвісна історія алкопопа та афериста архієпископа Мстислава (Гука), яка в майбутньому стала клеймом для Тернопільської єпархії УАПЦ.

У ніч з 27 на 28 вересня 2016 року Божого архієпископ Мстислав (Гук) зі священнослужителями о. Ігорем Семирозумом, о. Віталієм Окунським та о. Володимиром Герасимчуком влаштували дебош в одному з нічних клубів міста Тернопіль. Як з`ясувалось пізніше, причиною святкування стала вигідна угода між владикою Мстиславом та приватними підприємцями стосовно комплексу «Червоногородський замок», до якого входить Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир, який був проданий по благословенню Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетича) Митрополита Київського і всієї України.

16 жовтня 2016 року Божого вся Україна на власні очі мала змогу переглянути відеозапис «відпочинку» священнослужителів у програмі ТСН. Тиждень.

18 жовтня 2016 року Архієрейський Собор УАПЦ визначив архієпископу Мстиславу (Гуку) один із монастирів для покаяння, а інших причетних священиків відсторонив від священичих обов`язків. Тимчасово виконуючим обов`язки керуючого єпархією був призначений Митрополит Галицький Андрій (Абрамчук), який не спромігся вилучити печатку Тернопільської єпархії УАПЦ у свого попередника, що в результаті призвело до втрати Церквою руїн-палацу частини діючого Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря.

Відсторонення з посади керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ не завадило архієпископу Мстиславу (Гуку) 31 жовтня 2016 року Божого підписати документи, за якими він як єпархіальний правлячий архієрей від імені Тернопільської єпархії УАПЦ передає у приватну власність ТОВ «Джуринфортеця» частину Чевоногородського замку, а саме пам`ятку місцевого значення руїни палацу 17-19 ст. Хоча на підставі рішення Архієрейського Собору УАПЦ виконуючим обов`язки керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ вже тоді було призначено Високопреосвященнішого Митрополита Андрія (Абрамчука).

20 листопада 2016 року Божого журналісти перевірили, як спокутує гріхи владика Мстислав (Гук), який мав перебувати в монастирі на покаянні, а натомість жив вдома із заміжньою жінкою – «медсестрою».

6 грудня 2016 року Божого Архієрейський Собор УАПЦ прийняв рішення звільнити з посади керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ та вивести поза штат Церкви архієпископа Мстислава (Гука). Новим єпархіальним правлячим архієреєм Тернопільської єпархії УАПЦ призначено Віктора (Бедя), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ. Таке рішення було прийнято митрополитами Макарієм (Малетичем) та Андрієм (Абрамчуком) на кухні Патріархії УАПЦ за «зачиненими дверима». Як згодом стало відомо з оточення Предстоятеля УАПЦ, владика Віктор (Бедь) за отриману ним посаду керуючого Тернопільською єпархією зі збереженням за ним керівництва Карпатською єпархією сплатив владиці Макарію (Малетичу) суму у розмірі 30 тисяч доларів. «Договір» мав тривати три роки з подальшим правом призначення владикою Віктором (Бедєм) свого вікарного єпископа на Тернопільську кафедру.

4 травня 2017 року Божого відбулось чергове засідання Архієрейського Собору УАПЦ, на якому прийнято рішення поновити і призначити керуючим Хмельницькою єпархією УАПЦ владику Мстислава (Гука) з титулом Архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Також Собор постановив звільнити від виконання обов’язків керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Преосвященнішого Віктора (Бедя), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Неофіційною причиною звільнення владики Віктора (Бедя) послужило його небажання покривати архієпископа Мстислава (Гука) та митрополита Макарія (Малетича) в справі продажу пам`ятки архітектури 17-19 ст. комплексу «Червоногородський замок», про яку на той час владиці Віктору (Бедю) було добре відомо.

У зв’язку з постановою вирішено призначити Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетича) керуючим Тернопільською єпархією із збереженням за ним керівництва Львівською, Київською та Рівненсько-Волинською єпархіями УАПЦ. Оскільки на той час Предстоятелем УАПЦ Митрополитом Макарієм (Малетичем) та архієпископом Мстиславом (Гуком) було продано 2/3 комплексу «Червоногородський замок» — руїни палацу та залишки початку будівництва гідроелектростанції. Тож постала необхідність термінового завершення справи, тобто продати останню 3 частину — Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря, а саме костел.

15 червня 2017 року Божого відбулись Єпархіальні збори Тернопільської єпархії УАПЦ під головуванням Високопреосвященнішого Андрія (Абрамчука), Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ за участі представників Архієрейського Собору, Патріаршої Ради та духовенства УАПЦ. Під час Єпархіальних зборів шляхом шантажу та під тиском Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Макарія духовенством було погоджено кандидатуру на вікарного єпископа Тернопільської єпархії УАПЦ — архімандрита Даниїла (Тарнавського), якого неодноразово та небезпідставно звинувачували у нетрадиційній орієнтації.

23 червня 2017 року Божого в Києві знову відбулось засідання, на якому архімандритом Даниїлом (Тарнавським) було подано відмову від висвяти на вікарія Тернопільської єпархії УАПЦ та прохання про виведення поза штат кліру Київської єпархії УАПЦ. Причиною такого рішення став тиск з боку громадськості та вірних УАПЦ Тернопільщини, які не бажали за жодних умов погодитись з тим, що Тернопільську кафедру може очолити гей з московського патріархату. Згодом стало відомо, що архімандрит Даниїл (Тарнавський) повернувся в лоно рідної УПЦ (Московського Патріархату).

12 липня 2017 року Божого в ЗМІ стало відомо про канонічний злочин за участі не тільки владики Мстислава (Гука), а й самого Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Макарія (Малетича). Змовившись між собою, ієрархи зухвало продали частину пам`ятки архітектури місцевого значення «Червоногородський замок», де мав функціонувати Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир.

26 липня 2017 року оприлюднили інформацію про ще одну частину земельної афери, де Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій (Малетич) та архієпископ Мстислав (Гук) продали залишки початку будівництва гідроелектростанції.

8 вересня 2017 року Божого в Тернополі відбулись Єпархіальні збори під головуванням Блаженнішого Макарія (Малетича) Митрополита Київського і всієї України Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, тимчасово керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ прийнято рішення, що Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церква відмовляється від порушення кримінального провадження, позовної заяви до Господарського суду Тернопільської області і залишає продане майно Церкви у приватній власності з метою уникнення скандалів та втрати авторитету Церкви.

19 вересня 2017 року рішенням Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ єпископ Тихон (Петранюк) призначається керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ із збереженням керівництва Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ. Ця духовно-кримінальна особа тільки 4 травня 2017 року була прийнята у юрисдикцію УАПЦ та відразу призначена керуючим новоствореною Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ і тут раптом за підтримки Предстоятеля УАПЦ Митрополита (Малетича) очолює одну з найпотужніших кафедр Автокефальної Церкви.

Владика Тихон (Петранюк) став гідним послідовником кримінальних традицій попередніх керуючих єпархією і зразковим послушником Предстоятеля УАПЦ Митрополита Макарія (Малетича).

З біографії Тихона (Петранюка) відомо, що з 21 жовтня 2009 року він був призначений на посаду єпископа Луганського і Старобільського УПЦ Київського Патріархату. Однак своїми діями фактично розвалив і так одну з найбідніших єпархій УПЦ КП.

Улітку 2010 року ЗМІ розтиражували інформацію про підпал дерев’яного храму на честь Архістратига Божого Михаїла у Луганську. Згідно з повідомленням єпископа Тихона (Петранюка), вночі 18 липня двоє невідомих побили сторожа і підпалили майже завершену будівлю церкви. Збитки склали понад 300 тис. гривень. Проте згодом з’ясувалось, що пожежі не було. Єпископ Тихон (Петранюк) таким чином хотів приховати фінансові розтрати не за призначенням. Коли справа набула розголосу, Тихон (Петранюк), який у березні 2010 року шахрайським шляхом заволодів грошима мешканця міста Луганська у сумі 100 тисяч доларів США, втік з єпархії.

13 грудня 2010 року Священний Синод УПЦ КП звільнив Тихона (Петранюка) від управління Луганською єпархією та заборонив у священнослужінні до повного і правдивого покаяння.

Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголосило Тараса Івановича Петранюка (єпископа Тихона) у розшук.

У березні 2018 року в досудовому розслідуванні №12017210010003614 за фактом привласнення грошових коштів релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» на суму 292 тис. грн, отриманих від відчуження пам’ятки архітектури місцевого значення «Руїни палацу ХVІІ–ХІХ століть», за ч. 4 ст. 191 КК України, поліція була вже готова вийти на фінішну пряму шляхом складання обвинувального акта та передати справу до суду, оголосивши підозру архієпископу Мстиславу (Гуку Р. В.), проте єпископ Тернопільський Преосвященніший Тихон (Петранюк), діючи від імені Тернопільської єпархії УАПЦ як керуючий, письмово не надав згоди на визнання потерпілою релігійної організації «Консисторії (Єпархіального управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви», незважаючи на те, що за відчуження нежитлової будівлі (Руїни палацу ХVІІ–ХІХ століть) комплексу будівель і споруд, розташованих у с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області, на розрахунковий рахунок чи в касу консисторії Тернопільської єпархії УАПЦ кошти НЕ надходили.

30 березня 2018 року владика Тихон (Петранюк), виконуючи благословення Блаженнішого Макарія (Малетича), тодішнього Предстоятеля УАПЦ, з метою домогтися закриття кримінального провадження та відправити усі наявні матеріали в архів, а не до суду, намагаючись остаточно «погасити пожежу», справу, що впритул підійшла до межі вручення підозри архієпископу Мстиславу (Гуку Р. В.) та накладення арешту на відчужене майно Церкви, відвідує з «дружнім» візитом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Богомола Олександра Миколайовича, про що звітує на сторінці Facebook, остаточно впевнившись, що кримінальна справа буде закрита за відсутністю заяви потерпілої сторони, тобто Тернопільської єпархії УАПЦ. За що й отримує відзнаку від Митрополита Макарія (Малетича) — титул архієпископа.

ДАЛІ БУДЕ…