Міністерство освіти і науки разом з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій провели зустріч для обговорення спільних ініціатив щодо підвищення моральності та духовності серед учнів.

Зустріч була спрямована на зміцнення співпраці у сфері освіти та виховання, а також на пошук шляхів спільного розвитку

4 квітня відбулася зустріч за участю міністра освіти і науки Оксена Лісового, заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час зустрічі обговорили пріоритетні питання в межах співпраці. Зокрема, процедуру визнання документів про вищу духовну освіту в Україні (питання, яке особливо актуальне для підсилення інституту капеланства), формування моральності й духовності здобувачів освіти, а також подальшу співпрацю МОН та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

«Впродовж довгого періоду часу релігійні організації України були до певної міри дискриміновані в освіті у зв’язку з тим, що ставлення до них формувалося через призму фальшивих речей – церкви-симулякра. Війна показала «хто є хто», і ця зустріч є черговим кроком в напрямі розвитку співпраці між МОН та українськими церквами та релігійними організаціями», — зазначив у виступі Оксен Лісовий.

Серед обговорюваних питань були також ліцензування освітньої діяльності закладів вищої духовної освіти, акредитації їхніх освітніх програм й сприяння розвитку академічного капеланства.

«Метою нашої співпраці є гармонія та пошук спільності ідей. Йдеться насамперед про цінності та виховання. У контексті теперішньої війни ми розуміємо, що це протистояння не тільки збройне, це протистояння ціннісне, протистояння інтелектів, умів. Ми переможемо тоді, коли будемо мудрішими, будемо краще вихованими, будемо морально вищими. А всі ці підвалини формуються в контексті освіти й виховання», — зазначив у виступі Отець і Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

Нагадуємо, що співпраця МОН та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій базується на Угоді від 25 серпня 2021 року. Крім того, при МОН функціонує Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями.

Джерело: Міністерство освіти і науки України