Сьогодні, 21 вересня, християнська церква вшановує пам’ять святих Іпатія, єпископа міста Ефеса, і пресвітера Андрія. Ці священномученики жертвували своїми життями за імператора іконоборця Лева Ісавра, захищаючи православне шанування ікон.

Історія та віра святих, які стали мучениками іконошанування

21 вересня – святих Іпатія та Андрія.

Священномученики Іпатій, єпископ міста Ефеса, і пресвітер Андрій постраждали у VIII столітті за імператора іконоборця Лева Ісавра. В юності вони подвизались разом в одній обителі. Святий Іпатій прийняв чернецтво, а святий Андрій став кліриком і старанно вчив народ християнської віри.

Коли імператор Лев Ісавр почав переслідувати шанувальників святих ікон, а святі ікони викидати з храмів, зневажати їх ногами і спалювати, святі Іпатій та Андрій стали на захист іконошанування, переконуючи свою паству зберігати вірність православ’ю. Імператор, бажаючи переконати святих, закликав їх до себе та влаштував диспут про ікони, на якому святі Іпатій та Андрій зуміли послідовно захистити православне шанування ікон.

Мучеників кинули до в’язниці і довго тримали там, сподіваючись, що це змусить святих відмовитися від своїх переконань, але святі залишилися непохитними. Тоді імператор наказав катувати мучеників. Їх били, здерли з голів шкіру з волоссям, бороди вимазали смолою та підпалили, на головах мучеників спалювали святі ікони. Усі муки святі терпляче переносили і залишилися живими. Цар наказав волочити святих містом на посміховисько всім людям і тільки після цього їх умертвили. Тіла святих Іпатія та Андрія кинули на поживу псам, але віруючі благоговійно поховали їх.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Божественні святих Іпатію і Андрію, ви, які віддали свої життя в ім’я віри та іконошанування, моліться за нас перед Престолом Всевишнього.

Святіший Іпатію, єпископе Ефеський, і святий Андрію, пресвітере вірний, ви стали живими прикладами стійкості в вірі та готовності жертвувати за свої переконання. Поможіть нам зберегти цю віру в нашій сучасності, коли віра та моральні цінності ставляться під сумнів.

Молимо вас, святі мученики, допоможіть нам зберегти вірність істинам Христового вчення і боротися з будь-якими випробуваннями, які нам надходять. Нехай ваша сильна віра та жертовність стануть для нас надихаючим прикладом.

Моліться за нас, щоб ми завжди залишалися вірними своїм переконанням і завдяки вашим молитвам знаходили силу відстоювати правду та любов до Бога і ближнього. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія