У вересні 2023 року Вселенський Патріарх Варфоломій здійснив важливий візит до Угорщини. Під час свого перебування в країні він зустрівся з урядовими представниками, духовними лідерами та студентами гімназії, поділився своїм досвідом та обговорив актуальні питання. Також було оголошено про його участь у міжнародній конференції про мир.

Патріарх Варфоломій відвідав Угорщину та зустрівся з видатними особистостями

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій прибув опівдні в середу, 20 вересня 2023 року, до міжнародного аеропорту Будапешта імені Ференца Ліста з Естонії в супроводі Паносіола. М. Екклезіарх п. Аетій, Директор Особливої ​​Патріаршої Канцелярії. Після прибуття літака Його Святість зустрів віце-прем’єр-міністр країни та його особистий друг Екзох. Доктор. Жолт Семьєн, від імені уряду Угорщини, який на знак сердечних і щирих почуттів підніс йому букет, о. Митрополит Австрії та Екзарх Угорщини Арсеній Феофіл. Єпископ Апамеї пан Паїсій, настоятель монастиря I. Pannonhalma архієпископ пан Кириллос Хортобагі, від імені Католицької Церкви, вих. Посол Грецької Республіки пан Еммануїл Апостолакіс та почесний Пан Озкан Думан, перший радник Посольства Турецької Республіки в Будапешті.

Потім Його Святість вирушив до римо-католицького монастиря І. Паннонхальма, де залишився зі своєю свитою.

У другій половині дня в дружній атмосфері відбулася приватна зустріч з настоятелем монастиря, під час якої відбувся офіційний обмін подарунками. Нагадуємо, що наступної п’ятниці, 22 вересня, Патріарх візьме участь, за відповідним запрошенням, у міжнародній конференції про мир, організованій згаданим І. монастирем.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Пізніше Його Святість зустрівся з учнями гімназії, що діє при монастирі І., до яких звернувся по-батьківськи та згадав про своє священиче покликання та власний шлях від Імброса до Теологічної школи Халкіди, але також до свого навчання в університетах Європи, включно з Інститутом східних студій у Римі, а також особливо згадав про ініціативи Вселенського Патріархату щодо підвищення обізнаності світової громадської думки щодо необхідності захисту природного середовища та Божого Творіння в цілому, висловлюючи задоволення чим, по-братерськи долучився до цього процесу і Предстоятель Римо-Католицької Церкви Папа Франциск. Перед від’їздом Патріарх роздав пам’ятні сувеніри та благословення присутнім студентам, які йому довго та бурхливо аплодували.