Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив урочисте богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври 27 грудня 2023 року, вшановуючи пам’ять апостола і першомученика архідиякона Стефана. Участь у заході взяли видатні духовні постаті та представники Церковної ієрархії.

Святкова Божественна літургія з проповіддю та молитвами від Предстоятеля Української Православної Церкви

В день памʼяті апостола і першомученика архідиякона Стефана, 27 грудня 2023 року, Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію в Успенському соборі Верхньої Лаври, один з приділів якого освячено на честь святого Стефана.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Білоцерківський Євстратій, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Одеський і Балтський Афанасій, єпископ Богородчанський Феогност, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Богуславський Арсеній, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після читання Євангелія Блаженнійший владика виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Окрім того, Митрополит Епіфаній звершив дияконську хіротонію монаха Серафима (Данченка).

Завершилося богослужіння традиційним співом коляди на прославлення Спасителя.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)