Свята Тавіфа жила в Середземноморському місті Іоппія, відзначалася благодійністю та милосердям, і її історія стала прикладом чудодійної сили Любові, що перетворила життя та поширила християнство.
Як благодійництво та милосердя святої Тавіфи перетворили життя та віру багатьох
25 жовтня православна церква вшановує памʼять праведної Тавіфи .
Християнство є релігією любові. В християнстві Любов спасає, Любов воскрешає від смерті.Прикладом цього є події з праведною Тавіфою .
Свята Тавіфа жила в І-му столітті у місті Іоппії, що було портовим містом Середземного моря. Місто існує і сьогодні, однак називається Яффою. Сучасна Яффа знаходиться на відстані двох кілометрів від найбільшого міста в Ізраїлі – Тель-Авиву.
Ім’я Тавіфа, що в перекладі означає «сарна», було досить поширене серед греків та іудеїв. Сарна, завдяки своїй грації, красивому вигляду та не менш красивим очам, стала власним жіночим ім’ям, так само, як чоловіче ім’я – Лев.
Тавіфа відрізнялась надзвичайним милосердям та благодійництвом. Вона чудово володіла мистецтвом пошиття одягу, і як тільки бачила, що хтось з бідних має потребу в одежі, одразу шила для нього необхідну річ. При цьому, Тавіфа не обмежувалася лише пошиттям одягу. Вона творила багато інших добрих справ і була любима за це людьми.
Втім, сталося так, що Тавіфа захворіла і в скорому часі померла. Великий смуток огорнув усіх, хто її знав.
Якраз в той самий момент неподалік від Іопії – у Лідді – проповідував апостол Петро. Любов до померлої а також свіжі спогади її добрих справ підштовхнули мешканців Іопії послати за апостолом гінців.
Коли апостол Петро прибув до будинку Тавіфи, багато хто з тих, хто перебував біля її тіла, стали показувати йому речі, виготовлені для них померлою. Вияснилось, що фактично не було людини в Іопії, якій би Тавіфа не допомогла.
Бачачи таку велику любов до померлої Тавіфи, апостол Петро наказав усім залишити кімнату, в якій лежало тіло. Звершивши молитву, першоапостол вигукнув: «Тавіфа, встань!» Вона піднялась і сіла.
Почувши про чудо воскресіння Тавіфи, багато людей в Іопії стали християнами. А свята Тавіфа, згідно передання, продовжувала творити справи милосердя.
Історія святої Тавіфи – це приклад чудодійної сили любові. Любові настільки сильної, яка здатна змінювати закони буття.
Молитва – це духовний акт, в якому віруючий звертається до Бога, виражає свої думки, почуття, прохання, подяку або покаяння. Молитва є способом спілкування з вищим духовним світом, незалежно від релігійного переконання, тому перед піднесенням молитви до святої Тавіфи підготуйтесь відповідно та знайдіть особливий стан душевного спокою:
Небесна свята Тавіфо,
Спішу до тебе зі скромною молитвою, що виходить із глибини мого серця. Для мене ти стала уособленням не лише благодійності та милосердя, але й величезної віри та найглибшої Любові. Твоя доброта та щедрість назавжди залишають сліди в моєму серці, нагадуючи мені про те, що християнство – це вчення про безмежну Любов Божу.
Прошу тебе, свята Тавіфо, допоможи мені зрозуміти глибше значення Любові та милосердя в моєму власному житті. Нехай твій приклад надихає мене бути ласкавішим, добрішим та великодушнішим по відношенню до інших. Нехай я стану відображенням Божої Любові в цьому світі, який так потребує миру та благополуччя.
Твоя історія життя та чудо воскресіння надають мені надію та віру в те, що через Любов можливе навіть найбільше диво. Нехай моя віра буде міцною, а моя Любов безмежною, як твоя.
Свята Тавіфо, молися за мене та передставляй мої прохання перед Богом. Допоможи мені пройти свій власний духовний шлях, даруй мудрість та силу робити добро, навіть у найважчі моменти мого життя. Амінь.
Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа