У цей день відзначається пам’ять двох святих – преподобного Мартирія диякона і Мартирія затворника Печерського монастиря. Їхні життя було віддане духовним подвигам і творінню чудес, а їхні мощі досі зберігаються в Дальніх печерах.

Духовні подвиги та чудеса життя святих в Дальніх печерах

25 жовтня день пам’яті преподобних Мартирія диякона і Мартирія затворника Печерського.

Преподобний Мартирій був ченцем Печерського монастиря наприкінці XIII — на початку XIV ст. За високу душевну чистоту й дотримування суворого посту був поставлений у диякони, мав дар творити чудеса. За кого він молився перед Богом, стоячи на амвоні, того Господь милував, і кожен отримував те, про що преподобний просив: або здоров’я, або здійснення якогось іншого бажання. Святого Мартирія боялися біси, він виганяв їх із людей молитвами. Упокоївся в монастирі, його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах, В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Мартирію, бо за велику чистоту і піст ти дару зціляти людські недуги сподобився».

Преподобний Мартирій відбував подвиг у Печерському монастирі у ХІІІ-ХІV ст. Відомо, що був затворником. Упокоївся в монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Мартирію, бо ти чеснотами життя просвітив».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Божественний Преподобний Мартирію, благодатний дияконе і затворнику Печерського монастиря, молимо тебе, прийми нашу молитву та сприяй нашій духовній потребі.

Світлий владико, моли Бога за нас перед Престолом Небесним, щоб Господь поміг нам зберегти чистоту душі і тіла, дарував нам благодать самовладдя, і освятив наші серця світлом віри та любові.

Просимо тебе, святий Мартирію, стати нашим заступником перед Богом і захищати нас від злого духа та всіх негод. Нехай твої святі молитви допоможуть нам подолати життєві труднощі та гріхи.

Великий чудотворче і побожний святий, молися за нас і допоможи нам долати всю ворожу навалу, даруй нам мир і благополуччя в цьому світі і вічне спасіння в майбутньому. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія