Православна Церква в 34-й тиждень після П’ятдесятниці вшановує пам’ять апостола Тимофія, походженням з міста Лістри в Малій Азії. Його вірність та мученицька смерть за Христа роблять його визначним святим серед 70-ти апостолів.

Святкування життя та мученицької смерті великого апостола та вірного учня Павла

34-й тиждень після П’ятдесятниці Православна Церква за новоюліанським календарем вшановує – Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. києво-Печерського, в Ближ- ніх печерах (Хіі). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пре- світерів, та інших 377 (бл. 817) 22 січня – день апостола Тимофія.

Святий апостол Тимофій походив з міста Лістри, що в Малій Азії. Він був навернений до Христа в 52 році святим апостолом Павлом. Коли апостоли Павло і Варнава відвідали вперше це місто, апостол Павло зцілив там кульгавого від народження, і багато жителів міста увірували в Христа, серед них був і майбутній апостол, юнак Тимофій, його мати Евнікія і бабка Лоіда.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Насіння віри, посіяні апостолом Павлом в душі святого Тимофія, принесли рясний плід. Він став ревним учнем апостола, а згодом його супутником і співробітником в проповіді Євангелія. Апостол Павло любив святого Тимофія і називав його в Посланнях своїм улюбленим сином, з вдячністю згадуючи його вірність і відданість. У 65 році апостол Павло посвятив апостола Тимофія на єпископа Ефеської Церкви, якою святий Тимофій керував 15 років. Святий апостол Павло, перебуваючи в Римі в темниці і знаючи, що йому належить мученицький подвиг, викликав до себе вірного учня і друга апостола Тимофія, щоб востаннє побачити його.

Святий Тимофій закінчив життя мученицькою смертю. В Ефесі язичники робили свято на честь ідолів і носили їх по місту, супроводжуючи нечестивими обрядами та піснями. Святий єпископ Тимофій намагався зупинити засліплених ідолопоклонством людей, проповідуючи їм істинну віру в Христа. Язичники в озлобленні кинулися на святого апостола, били його, тягнули по землі і, нарешті, побили камінням. Мученицьку смерть за Христа святий апостол Тимофій прийняв в 80-му році. У IV столітті святі мощі апостола Тимофія були перенесені до Царгорода і покладені в храмі Святих Апостолів. Свята Церква шанує святого Тимофія в числі 70-ти апостолів.

Молитва до Апостола Тимофія:

Святий апостоле Тимофію, молимо тебе, світловіснику небес, направ на наші душі ласкавий промінь Небес. Просимо Бога через твою молитву, о святий апостоле Тимофію, допоможи нам у зміцненні віри та знаходженні благодаті Господньої, особливо у часи війни. Нехай твоя благословенна участь об’єднає наше земне і небесне життя в єдино цілісне.

О, святий апостоле, наставнику віри, почуй нас, щоб ми могли розпізнати присутність Господа в наших справах, обличчях ближніх, у думках і снах наших, особливо в цей важливий період трагічного сьогодення. Моли Бога за нас, грішних і недостойних, щоб Він вказав нам істинний шлях і розкрив всю красу цього світу. Навчи нас розуміти справедливість управління життям та слугувати справжнім цілям, особливо в умовах війни. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія