15 жовтня ми вшановуємо пам’ять преподобного Євфимія Нового, Солунського ченця, який поклав великий внесок у духовне життя та благодійність.

Життя та подвиги блаженного Євфимія, святого, який віддав життя служінню Богу

15 жовтня – день пам’яті преподобного Євфимія Нового.

Преподобний Євфимій Новий, Солунський, в миру Микита, був уродженцем міста Анкіри в Галатії. Батьки його, Єпіфаній і Анна, вели добродійне християнське життя, і син їх з дитинства був лагідним, чесним і слухняним. У сім років він залишився без батька і незабаром став опорою матері у всіх справах.

Пройшовши військову службу, Микита, за наполяганням матері, одружився. Після народження дочки він таємно залишив будинок, щоб вступити в монастир. 15 років преподобний Євфимій трудився на горі Олімп, де навчився у старців чернечим подвигам. Потім преподобний переселився на Святу Афонську Гору. По дорозі, дізнавшись, що його мати і дружина в доброму здоров’ї, він сповістив їх про те, що став ченцем, і послав їм хрест, закликаючи наслідувати його приклад.

На Афоні преподобний прийняв велику схиму і жив три роки в печері, в повному мовчанні, борючись зі спокусами. Довгий час святий Євфимій трудився на стовпі, недалеко від Солуні, наставляючи усіх, хто приходив до нього за порадою і лікуючи хвороби.

Преподобний настільки очистив свій розум і серце, що сподобився Божественних видінь і одкровень. Тільки за повелінням Господнім, святий Євфимій в 863 році на горі Перистері, недалеко від Солуні, заснував дві обителі, якими керував 14 років, залишаючись в сані диякона. В одній з них прийняли постриг його мати і дружина.

Перед кончиною преподобний віддалився на острівець, що знаходиться біля Афона, і там спочив у 889 році. Мощі його перенесені в Солунь. Преподобного Євфимія називають Новим на відміну від преподобного Євфимія Великого.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

О, святий преподобний Євфимію Новий, який жив життям благочестя, молитвою та тихою покірливістю перед Богом! Ми звертаємося до тебе в молитві та вірі, просячи твоєї помочі і заступництва перед Господом.

Ти, який зазнав багато випробувань у своєму довгому житті, допоможи нам подолати наші труднощі і спокуси. Нехай твоя віра і послушання перед Богом стануть для нас прикладом. Нехай твоя молитва приносить нам благодать і захист у складних моментах нашого життя.

Святий преподобний Євфимію, моли Господа, щоб Він прийняв наші прохання та молитви за нас. Допоможи нам бути покірними і благочестивими, та жити відповідно до Божої волі. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія