У цей особливий 19 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святителів Амфилохія Почаївського та Іллі Муромця. Святий Амфилохій, вирісши в селянській родині, пройшов великий духовний шлях від послушника до чудотворця, роблячи акцент на милосерді та безкорисливій допомозі. Його служіння та віра не згасли навіть в часи національного підпілля та політичних переслідувань.

Святий Амфилохій Почаївський – шлях від простого селянина до чудотворця та світле спадкове доручення його служіння Ублажаємо Тебе, Преподобний Отче наш Амфілохій, і шануємо святу пам’ять твою, наставнику ченців і співрозмовнику ангелів

У цей великий день, 19 грудня, Православна Церква за новоюліанським стилем вшановує пам’ять двох видатних святителів — преподобного Амфилохія Почаївського та преподобного Іллі Муромця.

Святителя Амфилохія: Путь від простого селянина до чудотворця

Народившись у багатодітній селянській родині Варнави Головатюка у 1894 році в селі Мала Іловиця на Тернопільщині, святий Амфилохій, у святому хрещенні Яков, обрав свій духовний шлях. У 1925 році він став послушником Свято-Успенської Почаївської Лаври, де і виявив свою велику милосердність та чудотворчі здібності.

Дар милосердя та чудес

Виконуючи послух у Лаврі, о. Йосип, яким він став після постригування у 1932 році, вирізнявся турботою про хворих та потребуючих. Ставши костоправом, він не брав плату за свої послуги, лікуючи людей з усієї округи. Особливо важливою була його підтримка в часи Польського панування, коли лікування від місцевих лікарів було дорогим, а отець Йосип не покладав жодних обмежень на свою допомогу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Подвиги в часи національного підпілля

Святий Амфилохій визнається одним із душпастирів УПА. Згідно зі свідченнями учасників національно-визвольних змагань, він таємно допомагав пораненим воякам Української Повстанської Армії. Багато в’язнів сталінських концтаборів вважали Святого Амфилохія своїм заступником.

Останні роки та велика схима

У 60-х роках святитель прийняв велику схиму. Однак його велике духовне служіння не завершилося — він продовжував молитися та підтримувати тих, хто потребував допомоги. Помер святий Амфилохій 1 січня 1971 року, залишаючи після себе благочестивий слід у серцях віруючих та подяку за його нескінченне милосердя та молитви.

Наслідок духовності: Коли сила віри вносить зміни

За сумних обставин святителя Йосипа (Амфилохія) замайоріла радянська влада. Однак сила його віри та Божої ласки вивела його на ноги. Після цього він продовжив служити та молитися, здобуваючи шану та повагу віруючих.

Наслідки його служіння та спадщина

Святий Амфилохій залишив нам приклад нескореності, милосердя та безкорисливої допомоги. Його спадщина триває в серцях тих, кого він взяв під свою опіку, та всіх, кому він приніс віру та надію.

Завершення духовного шляху

Отець Амфилохій похований на монастирському цвинтарі Почаївської Лаври. Його духовна спадщина і нині залишається світлом та вдихом віри для усіх, хто звертається до його благословення.

Сьогодні ми молимося та вшановуємо пам’ять святого Амфилохія та преподобного Іллі, дякуючи їм за їхній благородний внесок у духовне життя та підтримку тих, хто потребує любові та молитви. Нехай їхні святі молитви несуть благословення нам усім. Амінь.

Молитва до святого Амфілохія Почаївського:

Преподобний Амфілохіє Почаївський,
землі Волинської преславний подвижниче і обителі Почаївської гідний насельнику, людей православних чудотворний цілителю, явив Тебе церкві своїй Христос Бог Наш, Велебний отче Амфілохіє, Тобі ж старанно моляться від наклепів ворожих звільнитися і спастися душам нашим. Амінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія