У неділю, 17 грудня 2023 року, Вселенський Патріарх Варфоломій відзначив величний ювілей – 50 років його обрання єпископом, відслуживши урочистий трисагон та отримавши щиру подяку від вірян з України та священиків.

Пам’ять і Служіння: Велике святкування піввікової єпископської хіротонії Вселенського Патріарха

Патріарше богослужіння в першій церкві Святого Дімітрія Сармасікіса

Вселенський Патріарх Варфоломій, у неділю, 17 грудня 2023 року, після обіду відслужив Вечірню на честь свята святого великомученика Севастіяна в Церкві святого Димитрія Сармасікія, де відбулася історична хіротонія святого.

У співслужінні з Первосвящениками Паїсія з Леросу, Калімноса та Астіпалаї та Макарія з Австралії та Феофіла. Пан Стефанос із Стратонікії, серед запрошених гостей Генерального консула України в місті пана Романа Недільського та численних вірян міста і паломників з-за кордону.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Божественне слово проповідував Паносіол. Диякон Екуменій Аманатід, Кодифікатор Святого і Священного Синоду.

Після вечірньої Його Всесвятість владика Варфоломій звершив трисагон за упокій душі блаженного ігумена Свято-Хрестовоздвиженського монастиря Татарського архімандрита Досіфея (Канеллоса), який кожного року в цей день завжди відвідував місто.

Його Всесвятість у своїй промові висловив своє захоплення присутністю в цій давній церкві Святої Архиєпархії Константинополя і тепло подякував присутнім за теплі побажання та квіти, які вірні піднесли Його Всесвятості з нагоди 50-ї річниці його обрання єпископом. Він також висловив їм своє Патріарше задоволення та свої вітальні побажання з приводу проведених ремонтних робіт у храмі та освячення. Патріарх Варфоломій також подякував присутнім членам україномовної громади міста, від імені якої Святійшому Владиці були піднесені квіти до його ювілею з проханням молитов.

Наприкінці свого виступу Патріарх Варфоломій звернувся до англіканського єпископа Теофіла англійською мовою. Містер Крістофер Хілл і Еллогім. Професори університету вельмишановні Норман Доу та Марк Хілл К.С., яких він згодом прийняв на спеціальному слуханні на Фанарі, де запрошені гості подарували книгу Його Всесвятості – «Правова думка та східне православне християнство: звернення Вселенського патріарха Варфоломія I», яку вони підготували у співпраці з Директором Особливої ​​Патріаршої Канцелярії, з передмовою Президента Грецької Республіки, Вих. п. Катерина Сакелларопулу.


Фото: Нікос Папахрістоу

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION