Сьогодні, 27 листопада виповнюється 104 роки від дня народження видатного українського вченого в галузі металургії, технології металів, електрозварювання та матеріалознавства, організатора науки, державного та громадського діяча, багаторічного президента Національної академії наук України, директора Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, першого Героя України академіка Бориса Євгеновича Патона.

Його життєвий шлях – взірець відданості улюбленій справі, науці, Україні. Всі, кому пощастило спілкуватися з Борисом Євгеновичем, знали його як надзвичайно творчу особистість, мудру, глибоко порядну і доброзичливу людину, з фантастичною енергією, жагою до праці, гострим аналітичним розумом, теплим гумором і високою людяністю.

Національна академія наук України дбайливо зберігає всю ту величезну культурну і наукову спадщину, що залишилася після Бориса Євгеновича Патона, всіляко наслідує та розвиває започатковані ним традиції і підходи до вирішення багатьох питань розвитку науки.

Протягом 2022 року на основі електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського було створено величезний архів та меморіальну електронну колекцію пам’яті академіка Бориса Патона, видано публіцистичне видання життєпису академіка НАН України Б.Є.Патона із спогадами сучасників, зокрема політичних діячів і науковців, а також запроваджено проведення щорічної міжнародної науково-практичної конференції пам’яті Бориса Патона «Наука – в життя».

Коментарі сторінки Фейсбуку Національної академії наук України:

Mykola Mitrahov: 27 листопада 2022 року – у день народження Бориса Євгеновича Патона – космічний корабель Dragon з обладнанням для двох наукових експериментів учнів Малої академії наук України успішно пристикувався до МКС. Саме з легкої руки Бориса Євгеновича була створена Мала академія наук України, яку він гаряче підтримував ї слідкував за успіхами обдарованої молоді. Академік Патон був глибоко переконаний, що слухачі Малої академії наук – це майбутня наукова еліта!

Михайло Савченко: Вітаю пошанування академіка Б.Є.Патона!